Завершення зими. Як світ божеволів у лютому

1 лютого Достроково склав повноваження та пішов у відставку президент Світового банку. Джим Ен Кім – громадянин США, обіймав цю посаду з 2012 року. У 2017 році його вдруге переобрали на цю посаду на п’ять років і його термін повинен був завершитись у 2022 році. Причини дострокового звільнення директора Світового банку не оприлюднюються. Незалежні оглядачі переконані, що за можливість призначити свою людину на посаду директора, розгорнулась дуже сильна боротьба між прихильниками Трампа та його опонентами.

1 лютого – США оголосили про вихід із важливого Договору про ліквідацію ракет середньої і малої досяжності (РСМД). Цей Договір забороняв розробляти, випробовувати та ставити на озброєння ракети з можливістю вражати цілі від 500 до 5500 км. Свій вихід США пояснило порушенням Договору Росією. 31 січня розвідка США оприлюднила інформацію, що Росія вже має на бойовому чергуванні чотири дивізіони з крилатими ракетами 9М729 із досяжністю понад 500 кілометрів, порівняно з трьома дивізіонами кілька місяців тому. Росія звинувачення відкидає.

Ракетний дивізіон в своєму складі має 3 батареї, кожна з яких складається від трьох до чотирьох самохідних пускових установок, кожна з чотирма ракетами. А також засоби транспортування, технічної експлуатації, зберігання ракет, радіо-локаційні станції та командний пункт.

2 лютого – Росія симетрично оголосила про вихід із Договору про ліквідацію ракет середньої і малої досяжності (РСМД). Цей Договір забороняв розробляти, випробовувати та ставити на озброєння ракети з можливістю вражати цілі від 500 до 5500 км. Свій вихід Росія пояснила виходом з Договору США. В Росії заявили – “Наша відповідь буде дзеркальною. США припиняють свою участь у договорі і ми припиняємо. Вони оголосили, що займаються науково-дослідними та дослідно-конструкторськими роботами і ми будемо робити теж саме”.

7 лютого – В Польщі затвердили найбільший за свою історію оборонний бюджет 44,7 млрд. злотих (335,25 млрд. гривень), що складає 2% від ВВП Польщі (згідно до вимог НАТО). Порівняно з 2018 роком, бюджет збільшився на 9%.

7 лютого – У Верховній Раді порушуючи законодавство внесли зміни до Конституції. Згідно ст. 157 Основного закону України, Конституція не може бути зміненою в умовах воєнного стану. Це не перше і не останнє відверте порушення Конституції України, бидло-масою, що засіла у владних кабінетах. Суть змін полягає у закріплені на Конституційному рівні інтеграції до ЄС та НАТО.

Нагадаємо, що такі країни західної Європи, як Австрія, Ірландія, Швеція, Фінляндія та Швейцарія не є членами НАТО і не прагнуть туди залісти.

Також не вважають за доцільне влазити в якійсь там союз такі країни, як Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і та ж сама Швейцарія. І всім добре відомо, як одна з найбагатших країни світу – Британія – вперто намагається вирватись з обійм ЄС, навіть з негативними наслідками для власної економіки.

На цьому фоні дуже підозріло виглядають спроби затягнути нашу країну в цей Союз, тим більше, що Україна і досі не може оговтатись від перебування в попередньому Союзі.

11 лютого – Патрік Шанахан, виконуючий обов’язки міністра оборони США, прибув з неоголошеним візитом до Афганістану. Днями спецпредставник США у Афганістані Залмай Халілзад заявив, що американська сторона воліла б укласти мирну угоду з рухом “Талібан” ще до президентських виборів в Афганістані, запланованих на кінець липня 2019 року.

12 лютого – Генеральний секретар НАТО визнав активізацію підводних човнів, країн-членів альянсу, на Півночі поблизу кордонів РФ. Йенс Столтенберг пояснює це посиленням Росії. “НАТО присутня в зоні Крайньої Півночі, зокрема в районі Норвегії. Таким чином ми забезпечуємо належну оборону і стримування. Дійсно, Норвегія в останні роки інтенсивно розвиває свій військово-морський потенціал. Те ж саме робить Британія, Данія та інші країни НАТО, які діють в регіоні Крайньої Півночі”, – зазначив Столтенберг.

При цьому генсек НАТО поклав на Росію відповідальність за дії держав НАТО – “Ми спостерігаємо активізацію морських сил Росії в цьому регіоні, будівництво великої бази на Кольському півострові, розгортання російських підводних човнів здатних нести ядерну зброю”.

14 лютого – Польща закупить в США 20 пускових ракетних установок “HIMARS” (вартість 414 млн. доларів). Додатково до пускових установок США поставить 180 ракет “GMLRS” з дальністю ураження до 70 км та 30 ракет з дальністю ураження до 300 км. Контракт поставки передбачає системи управління вогнем, 33 автомобілі “HMMWV” та навчання польських військових. За оприлюдненої інформації виконання контракту заплановано завершити до 2023 року. На даний момент польські артилеристи здатні вдарити по цілях на відстані лише близько 40 км. А вже з допомогою ракет “HIMARS” (за польською класифікацією “Lobster”) Польща, як член НАТО, отримує здатність нанесення удару по угрупуванню російських військ у Калінінградській області.

15 лютого – В Будапешті створено новий військовий Альянс між Угорщиною, Словакією, Словенією та Хорватією. Згодом розраховують на вступ до нового Альянсу Австрії, яка не є членом НАТО. Нагадаємо вам, що незадовго до цього, у січні, до Угорщини прибував держсекретар США Майк Помпео. Після зустрічі з ним прем’єр-міністр Віктор Орбан повідомив, що мова йшла про статус американських солдатів в Угорщині. А також зазначив – “Ми вирішили технічні питання таким чином, щоб гарантувати, що суверенітет Угорщини залишиться недоторканим. Угорщина повинна бути і залишитися суверенною у випадку будь-якої військової операції, запущеної з її території”. Нажаль Орбан не уточнив, за яких умов суверенітет Угорщини міг би піддаватись сумніву і які силові операції планується запускати з її території.

21 лютого – Вищий земельний суд Австрії прийняв рішення про екстрадицію громадянина Фірташа з Австрії до США. Формально в Америці Фірташа звинувачують у дачі хабаря в Індії за дозвіл на розробку титанових родовищ. В першу чергу США переслідує тут не стільки економічні інтереси скільки політичні. Фірташ – агент російського впливу. Можливість виключити його з політичної гри завдасть шкоди певним колам в Росії.

22 лютого – Тимошенко натякнула на можливість нового Майдану. “Можлива ситуація, коли українцям доведеться знову захищати свій вибір. А як боротись за свої права українці знають і вміють” сказала Тимошенко на прес-конференції. Це натяк Тимошенко на наявність в неї прихованих “козирів” в політичній грі, чи просто блеф час покаже.

25 лютого – СБУ спільно з військовою прокуратурою затримали екс-начальника Генштабу генерал-полковника Володимира Заману. Його звинувачують у державній зраді, створенні з Януковичем злочинного угрупування. Свого часу генерал Замана єдиний хто виступав за рішучу та збройну відсіч зелених чоловічків у Криму. Але Турчинов та Тимошенко разом з іншими наполягли на “мирному врегулюванню ситуації”.

25 лютого – Журналісти оприлюднили інформацію про величезні масштаби грабування бюджету країни в оборонній сфері. Причетні – найблище оточення поки що діючого президента. Громадянин Порох намагається загасити скандал та відвернути увагу на інші події. Його опоненти діють у зворотньому напрямку. Прості люди не готові пробачати Пороху мародерство на крові українських воїнів.

26 лютого – Тимошенко оголосила початок процедури імпічменту громадянину Порошенку звинувативши його у державній зраді.

27 лютого – У В’єтнамі провалились переговори між США та КНДР. Обидві сторони висунули неприйнятні для протилежної сторони умови в результаті чого ні до чого не домовились. Цього разу, навіть, не домовились про наступні домовляння. У Ханою Трамп та Ин провели переговори у розширеному форматі, потім півгодини спілкувалися тет-а-тет. Після чого сторони не з’явилися на попередньо запланований обід де на них чекали журналісти. Це провал зовнішньої політики США у східній Азії.

28 лютого – На кордоні між Індією та Пакистаном активізувались бойові дії. Цього разу окрім звичайних піхотних загонів та артилерії обидві строни використовували авіацію. У повітряному бою зійшлися 32 військові літаки, де Індія втратила два, а Пакистан один. Обидві держави володіють ядерною зброєю та давно ворогують через визнання/невизнання приналежності штату Кашмір до Індії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *