Ватиканські ігри 

В середу, 25 січня 2017 року, Князь і Великий Магістр Мальтійського Ордена Метью Фестінг пішов у відставку після двох місячного конфлікту з Ватиканом. Цей крок став несподіванкою для лицарів – як правило, Князь і Магістр займає свій пост на все життя.

Що це за Орден?

Військовий Орден госпітальєрів засновано ще у ХІ столітті. А у 1113 році указом Папи Пасхалія II Орден отримав офіційне визнання Апостольського Престолу, автономію і незалежність від церковної і світської влади. Майже сім століть, з 1113 року до 1798-го, Мальтійський Орден, під прикриттям релігійності та благочинності виконував роль бойового крила, військовими методами відстоював економічні інтереси Ватикану.

Принаймні таким він був до кінця ХVIII століття. Після того, як мальтійці відгребли люлєй від Наполеона Бонапарта, Орден почав виконувати виключно розвідувальні функції, вдало прикриваючись гуманітарними миротворчими місіями по всьому світу. По факту це військово-розвідувальний кулак Ватикану.

Детальніше про історію Ордену ви можете ознайомитись перейшовши по цьому посиланню
( http://peremoga.com.ua/istoriya/maltijskyj-orden-istoychni-narysy/ )

І загальні нариси діяльності Ордена сьогодні тут
( http://peremoga.com.ua/politika/maltijskyj-orden-instrument-siryh-kardynaliv/ )

Причини конфлікту

Два місяці тому, після тривалої внутрішньої боротьби, керівництво Ордену вдалося усунути з посади Великого госпіталь’єра Ордена Альбрехта Фрейхера фон Боселагера.

Перший зліва – Альбрехт Фрейхер фон Боселагер (Albrecht Boeselager)

Формальним приводом для цього стало, те що Боселагер здійснював курацію гуманітарним проектом де людям, серед інших медичних послуг, роздавались презервативи.

Як відомо католицька церква засуджує використання презервативів і офіційною позицією Ватикану є моногамні відносини між чоловіком і жінкою. Власне така поведінка унеможливлює розповсюдження СНІДу.

В свою чергу пан Боселагер пояснював, що йому було про це відомо і він вже закрив два схожі проекти, але цей поки що залишав діючим так як інакше, це унеможливило б отримання бідним населенням медичних послуг.

Фра Метью Фестінг (Fra’ Matthew Festing)

Проте це вже мало кого турбувало –  у Мальтійському Ордені інтриг та підкилимної боротьби за владу не менше ніж у Верховній Раді. Тому і такого незначного промаху було достатньо аби усунути з посади непотрібну людину. І по великому рахунку на інші гуманітарні проекти це мало вплине, так само як і на перелік медичних засобів при наданні медичних послуг для бідних. Адже тут необхідно було тільки формальну зачіпку і справу зроблено – одна група посунула іншу групу. А у відкритих документах причиною звільнення абстрактно вказали: “За занадто ліберальне трактування догматів католицизму”.

Але у справу неочікуванно втрутився самий головний начальник. Папа Римський своїм указом ініціював створення слідчої комісії для встановлення обставин інциденту. На що Орден випустив заяву в якій попросив Ватикан не втручатись у справи Ордену.

Це і змусило понтифіка піти на відвертий тиск. За офіційним повідомленням “На зустрічі Папи Римського і Великого Магістра, Франциск попросив його піти у відставку і  Фестінг погодився”.

Що далі?

Тепер рішення має бути затверджено урядом ордена – Суверенною Радою. Після остаточної відставки Фестінга, англійця за похоженням і до обрання нового Князя і Великого Магістра обов’язки глави Ордена виконуватиме Великий командор Людвіг Хоффманн фон Румерштайн – австрієць.

Людвіг Хоффманн фон Румерштайн народився 21 січня 1937 року у Інсбруці, Австрія. У 1957 році закінчив філосовський ліцей, пізніше навчався у Григоріанському університеті, у Римі.

У 1968 році був одним із співзасновників Мальтійської благочинної організації Service Tirol; у 1970 році вступив у Мальтійський Орден; протягом 1971 – 1977 років був одним із лідерів групи добровольців Ордену у Інсбруці; 1977 – 1979 став командиром цієї групи; 1979 – 1986 директор Мальтійської медичної місії у Австрії, у 1984 році склав обітницю та став членом Суверенної Ради. Рицарям та монахам Ордену викладав канонічне право.

Великий командор Людвіг Хоффманн фон Румерштайн (Grand Commander Ludwig Hoffmann von Rumerstein)

Як бачимо боротьба за владу точиться не тільки в США та Україні. Далі буде!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *