Рухомий пункт управління артелерійською батареєю “Оболонь-А”

Інженери львівського державного заводу “Лорта” розробили рухомий пункт управління артелерійською батареєю “Оболонь-А”. Цей пункт встановлено на базі військового артилерійського тягача МТ-ЛБ.

Рухомий командний пункт являє собою машину старшого офіцера батареї укомплектовану компьютерами та іншим сучасним спеціальним обладнанням.

Розробники поки що не оголошують усі тактико-технічні характеристики “Облоні-А” адже це поки що дослідний зразок і наразі потрібно проведення державних випробувань.

Головний конструктор Богдан Оліярник доповів – “Сучасна апаратура дає змогу робити обрахунки як у процесі підготовки до відкриття вогню, так і під час керування ним в автоматизованому режимі. Починаючи з моменту визначення установок та інших даних для стрільби, здійснення топографічної, метеорологічної та балістичної підготовки в батареї до відкриття вогню потрібно буде до 90 секунд. Тоді як нині робота існуючих засобів підготовки до стрільби артилерійською батареєю забирає значно більше часу.

До того ж сучасні засоби зв’язку розроблено таким чином, щоб можна було передавати команди в цифровому вигляді. Це забезпечує прихованість підготовки до відкриття вогню та передачу необхідних даних протягом кількох секунд. В умовах, коли противник застосовує засоби РЕБ, така здатність набуває особливої ваги.”

За словами розробників, у в обладнання закладено чималий ресурс для модернізації, що дає змогу за рахунок удосконалення існуючого програмного забезпечення збільшувати кількість завдань, які потрібно вирішувати.

Побажаємо нашим інженерам-конструкторам вдало пройти державні випробування та як найшвидше поставляти такі комплекси у війська, зміцнюючи оборону держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *