Що січень нам приніс

1 січня – Перший день нового року сколихнув усю країну від звістки про жорстоке вбивство юристки Ірини Ноздровської, яка домагалась справедливості у розслідуванні справи про вбивство своєї сестри. Через тиждень правоохоронці затримали підозрюваного, але на це вони спромоглися лише через набуття великого розголосу про це вбивство. Цей злочин, як попередні, так і наступні стають можливими через те, що правоохоронна система в Україні не здатна захистити своїх громадян. Ба навіть такої мети і не ставить – судді продають свої рішення, прокурори і поліцейське керівництво заробляє на хабарах. Захист людей лягає на плечі самих людей.

8 січня – Діана Френсіс, старший науковий співробітник впливової неурядової американської організації Атантична Рада (Atlantic Council) опублікувала статтю в котрій висловила впевненість про невідворотність Третього Майдану в Україні якщо Порошенко не здійснить потрібні реформи до 2019 року.  “Наявність в країні великої кількості патріотично налаштованих ветеранів війни принципово змінить хід вуличної революції. За таких умов уряд США підтримає зміну режиму”. Це перший серйозний наїзд на Пороха.

10 січня – Катарський телеканал Аль Джазіра (в перекладі з арабської “Al Jazeera” – “Острів”) виклав інформацію про конфіскацію 1,5 млрд. доларів з рахунків Януковича. Це рішення ухвалив Краматорський суд, але прокуратура України вирішила це судове рішення засекретити. Даний катарський телеканал існує на гранди США. Самим катарцям глибоко по цимбалах хто такий Порох. Викладення такої інформації адресоване не, так званому, світовому співтовариству, а в першу чергу – українським громадянам. Це другий наїзд частини американського істеблішменту на Порошенка.

12 січня – Гройсман заявив, що проблема корупції в Україні перебільшена і використовується ворогами, зокрема і з-за кордону, для дестабілізації ситуації. На думку Гройсмана корупція в Україні очевидно скорочується. Такими словами, в черговий раз підтверджується, що владні скотиняки неадекватні та відірвані від простого народу і живуть у своєму аморальному вимірі.

13 січня – Населення Гавайських островів помилково оповістили про атаку ядерною зброєю та закликали ховатися у сховищах. Повідомлення відповідно змісту прийшло на мобільні телефони. Через 18 хв. прийшло спростування загрози. Губернатор штату Гавайї пояснив цю помилку людським фактором – “Натиснули не на ту кнопку”.

13 січня – У нашому Криму окупаційні війська розгорнули другий дивізіон зенітно-ракетних комплексів протиповітряної оборони С-400 “Тріумф”. Дивізіон зенітних ракетних систем розгорнули в районі мису Фіолент в Севастополі. Це був завершальний етап прикриття окупаційних військ сучасними системами ППО на українському півострові.

13 січня – Грузинський телеканал Руставі2 продемонстрував заяви Порошенка до російського ФСБ. Зміст заяв не містить нічого антиукраїнського, проте саме існування таких документів дозволяє чинити інформаційний тиск на Порошенка. Руставі2 існує на гранди США. Це третій суттєвий тиск на Порошонка зі сторони частини істеблішменту Америки.

14 січня Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt “Для хорошого європейця Путін може видаватися дияволом, однак його демонізація є дурістю”. Це було сказано в контексті незгоди з політикою ЄС щодо Росії.

18 січня – Верховна Рада прийняла закон “Про особливості держ.політики по забезпеченню держ.суверенітету у тимчасово окупованих територіях”. Цим законом розширюється спектр повноважень ЗСУ в зоні АТО.

19 січня – Туреччина розпочала військову операцію “Оливкова гілка” на території Сирії проти сирійських курдів. Напередодні Росія запропонувала курдам вступити в союз з проасадівськими силами в обмін на протекторат курди відмовились, надіючись на протекторат США, які до цього їх озброїли протитанковими ракетами Джавелін. Одночасно до Москви прибув начальник Генерального штабу Міністерства оборони Туреччини та Анкара надала згоду на прокладення газопроводу “Турецький потік”.

В кінцевому результаті турецька армія пішла у наступ на позиції курдів, використовуючи при цьому артилерію, танки, авіацію, піхоту та спецназ. Наявність у курдів “джавелінів” виявилось недостатнім для відбиття турецького наступу.

23 – 26 січня – У Швейцарії, в місті Давос, пройшов щорічний економічний форум. Цього разу єдине чого домігся наш презик це привітатися з головою МВФ Крістіною Лагард, а Кличко намагався залучити потужних інвесторів до Києва новиною про введення в столичному громадському транспорті електронного квитка. Ось і весь потенціал наших політиків.

24 січня – Бен Годжес генерал-лейтенант армії США, до грудня 2017 року командував окупаційними військами США у Західній Європі, висловив нерозуміння ситуації коли керівництво України скиглить, щоб США надало протитанкові ракети Джавеліни і одночасно у Харкові виготовляють найсучасніші танки Т-84 на експорт.

25 січня – Влада КНДР несподівано закликали до примирення та об’єднання з Південною Кореєю.

26 січня Польський Сейм прийняв законопроект, що забороняє пропагувати “бандерівську ідеологію”.

26 січня – У Швейцарії, в Давосі зустрілись представник США Волкер та представник РФ Сурков. Як завжди окрім інших питань обговорювали і нашу країну. Цього разу домовились про необхідність введення миротворців – і це не питаючи нас українців! Також Суркову вдалось переконати Волкера щоб він тиснув на Україну щодо проведення виборів на Донбасі та амністуванні сепаратистів. Домовились й надалі домовлятись без українців. Це їх четверта зустріч.

27 січня – Діючий президент Чехії Мілош Земан здобув перемогу на виборах президента в країні. Подейкують, що він проросійсько налаштований, але нам має бути на це начхати! Ми повинні думати тільки про свої національні інтереси, збудувати свою потужну державу, а вже тоді сусідні країни будуть підлаштовуватись під нас!

28 січня Під час полювання застрелено заступника Лебединської РДА Сумської області Івана Легкого. Чи це заплановане вбивство, чи нещасний випадок встановить працююча слідчо-оперативна група.

Нагадаємо, що вбивство під час полювання один з розповсюджених видів вбивства, який хіба що поступається замовним вбивствам, завуальованим під ДТП чи вуличне пограбування. Нагадаємо, що у 2007 році так було вбито голову Харківської облдержадміністрації Євгена Кушнарьова. Вбили в машині, пострілами в притул, а приплаченому слідству заявили, що під час полювання.

30 січня – Стало відомо про візит трьох керівників розвідувальних органів Росії до США. Це директор Служби Зовнішньої Розвідки РФ Сергій Наришкін (який перебуває під санкціями США); директор Федеральної Служби Безпеки РФ Олександр Бортніков; голова Головного Розвідувального Управління Генерального Штабу МО РФ Ігор Коробов. З американської преси відомо, що Наришкін та Бортніков зустрічалися з директором ЦРУ Майком Помпео. Також Нарижкін зустрічався з директором Національної розвідки США Деном Коутсом. З ким зустрічався грушник Коробов в пресі не повідомлялось. Офіційно ЦРУ відмовилось коментувати візит керівників російських спецслужб.

Між будьякими країнами, навіть між ворогуючими, завжди залишаються канали зв’язку. Ці канали існують на рівні спецслужб та міністерств закордонних справ. Проте чому саме всім трьом керівникам російських спецслужб знадобилось одночасно прибути в США невідомо. В соцмережах жартують про виклик російських васалів до “Вашингтонського обкому” для роздачі вказівок.

31 січня – Німеччина дозволила будівництво газопроводу “Північний потік-2” в совї територіальних водах та на суходолі. Дозвіл від Швеції, Данії та Фінляндії ще очікується.

31 січня – КМУ ввів до Наглядової ради Укроборонпрому громадянина США Ентоні Тетер. Ініціатором Степан Кубів – поки що міністр економ.розвитку.  Ентоні Тетер – екс-чиновник Міністерства оборони США. 2001 по 2009 Ентоні Тетер займав посаду директора Агентства передових оборонних дослідницьких проектів. Зараз є членом кількох консультативних і дорадчих рад і провідним членом Ради з конкурентоспроможності США, служив у військово-морських силах США, пізніше в Офісі національної політики контролю над наркотиками. Відтепер громадянин США Тетер матиме доступ до передових розробок українських військових інженерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *