Як вбити снайпера і не стати його мішенню

Напевно, однією з найбільш тривожних небезпек поля бою є снайпери. Найбільшою небезпекою від снайпера – стати цікавою для нього ціллю. Однак, є деякі певні кроки, які ми можемо зробити для себе звичкою, яка допоможе зберегти життя.

Щоб було легше зрозуміти, що робить нас більш важкою метою, ми повинні поглянути на речі з протилежного боку – як снайпери шукають цілі? Що змусить снайпера вибрати – в кого, коли, і де стріляти? З’ясувавши, що спрощує роботу снайпера, ми зможемо визначити те, що буде ускладнювати його роботу. Ускладнювати, до повного позбавлення снайпера шансу на вдачу.

Первинні для снайпера цілі

ramdisk-crop_155272018_jCRFoX6_cut-photo.ru

Типова снайперська пара не є чімось значущим, в сенсі масованої військової потужності (гірше, якщо вони викликають артилерію або авіаудар по вашій позиції), тому вони відкривають вогонь тільки по цілям, що заслуговує їхньої уваги. Розрахунки групової зброї, офіцери і сержанти – це ті, кого снайпер шукає в першу чергу. Він ідентифікує людей в бойовому середовищі, шукаючи першорядні цілі. Уникаючи типових ознак подібних цілей, Вам вдасться ввести в оману ворожого снайпера.

Офіцерський склад – першочергова мета. Я знаю, що Ви наполегливо працювали у військовому училищі, щоб отримати погони лейтенанта, але – не варто носити їх в районі бойових дій. Спробуйте носити ту ж саму уніформу, як і всі. Не відрізняється від підлеглих, навіть відзнаками. Не салютуйе в зоні бойових дій. Якщо ваші люди починають салютувати Вам, це означає, що вони Вас більше не люблять і дозволяють снайперам зрозуміти, хто Ви.

ramdisk-crop_155272028_sexl7zCБудьте уважні до жестів і сигналів руками. Хлопець, який вказує «туди», «сюди», «там» і «тут» – зазвичай начальник. Аналогічно – не стійте з руками на поясі, в той час як Ваші підлеглі працюють. Немає ніяких правил, в яких заявлено, що офіцер не може працювати. Або беріть участь в забаві, або знайдіть, чим би ще зайнятися. Спробуйте не збиратися всім відразу на Вашій позиції. Якщо один хлопець перебуває на одному місці, в той час, як всі дивляться або переміщуються до нього, він тільки стає однією чудовою великий мішенню.

U. S. Army – єдина армія, в якій військовослужбовці носять пістолети. Якщо Ви принесли Вашу улюблену «гаубицю» з дому для «заспокоєння», носіть це приховано. Цілком можливо, що іноземний снайпер вирішить, що Ви, мабуть, офіцер. Аналогічно з біноклем або навіть компасом. Зберігайте їх прихованими, і будьте уважні – коли і де Ви використовуєте їх. І не стійте поблизу радиста. Він може бути Ваш найкращий приятель, але він – снайперська приманка. Будь хто біля нього нагададуватиме офіцера.

Дистанція снайперського вогню

ramdisk-crop_155272039_qyCjV

Снайпери мають набір дистанцій, в яких вони можуть оперувати найбільш ефективно. Наймовірніше, стрільба не вестиметься в межах до 300 метрів. На цій дистанції вони занадто вразливі. Інша крайня відстать, на якій був зареєстрований снайперський постріл, була в 2300 метрів. Типова стрільба з укриття відбудеться на дистанції близько 500 метрів.

Це означає, що якщо Ви видимі самим крихітним краєчком в межах від 300 до 2500 метрів, Ви можете бути піддані снайперському вогню. Заспокійлива думка.

Ви повинні завжди пам’ятати, що ви постійно перебуваєте під наглядом (і це не параноїдально в районі бойових дій). Знайте Вашу місцевість, особливо вивчаючи її від 300 метрів. Ви не побачите хорошого снайпера, але він може видати себе сам. Якщо Ви помітите відблиск від його прицілу або рух, або навіть спалах його першого пострілу – це може зберегти Вашу дупу. Вам не буде ніякої кристі, якщо Ви переміщується на передовій, дивлячись тільки під ноги.

Передбачуваність ваших дій для снайпера

ramdisk-crop_155272057_gIzDbXb

Найбільш важлива річ – не формулюйте передбачувані образи і дії. Не ходіть до туалету в той же самий час, кожен день. Чи не підставляйте свою голову в передбачуваний час. Якщо Ви прогулюєтесь в прицілі о 08:00 щоранку, то ворожому снайперу це може коли-небудь набриднути. Якщо снайпер хочу пристрелити Вас, саме брак передбачуваною інформації ускладнить це.

Тільки один передбачуваний факт, з яким Ви будете змушені мати справу – це місце, звідки Ви будете виходити і входити в розташуванні Вашої бази. Після тривалого патруля так чудово увійти в просвіт парадних воріт, але Ви повинні залишатися насторожі. Снайпер спостерігає і він знаходиться на вогневій позиції. Місце, про яке Ви думаєте, що воно найбезпечніше – саме те місце, де Ви дозволяєте розслабитися Вашим охоронним почуттям і робите себе простою ціллю.

Час роботи снайпера

ramdisk-crop_155272067_RTg0lc

Перші і останні години світлої частини доби – це час доби, коли люди зазвичай найменш обережні. Це той час, коли люблять діяти снайпери. Тому Ви повинні бути особливо обережні в цей час доби.

 

 

 

Укриття та маскування

ramdisk-crop_155272076_ZT5GHc

Не стійте відкрито, якщо Ви можете уникнути цього. Виберіть собі укриття, якщо Ви збираєтеся залишатися на одній позиції. Утримайтеся від рухів. Переміщення демаскує. Якщо ж Ви переміщується – пам’ятайте, що рухливі цілі важче вразити, якщо вони переміщаються ривками – біжать, переходять на крок, залягають, знову переміщаються … Така раптова зміна ритму руху надзвичайно ускладнює їх ураження.

Прикриття майже настільки ж добре, як і власне укриття. Якщо снайпер не може бачити Вас, він не буде вибирати Вас як ціль. Дотримуйтесь Вашаго маскування. Уникайте розташування проти контрасних фонів. Якщо Ви виходите з освітленої будівлі або приміщення, які не мають завішаних, наприклад, ковдрами, дверей – не затримуйтеся в дверних пройомах. Все, що світло зробить з Вас – велику, жирну, силуетну ціль, а дистанція дуже легко розраховується за розміром дверного отвору. Вимкніть світло перш, ніж Ви виходите з приміщення або відразу переміщайтеся в сторону, як тільки вийдете. Найкраще забезпечити максимальні умови світломаскування дверей, втім, це стосується і вікон.

Використання темряви

ramdisk-crop_155272087_eppW

З сучасними приладами нічного бачення темрява не забезпечує прикриття, як це використовувалося раніше. Якщо Ви не можете бачити, то це не означає, що не може бачити і снайпер. Дійте так, як ніби Ви завжди під наглядом, навіть вночі. І не крахмальте Ваше BDU. Ви може думаєте, що акуратні стрілки виглядають здорово, але крохмаль змусить Вас сяяти в приладі нічного бачення наче Різдвяна ялинка. Також не стійте в добре освітленому місці. Джо Снайпер може не мати нічного прицілу, так що немає ніякого сенсу полегшувати йому його завдання. Куріння погіршує Ваше нічний зір і полегшує Ваше виявлення снайпером – особливо в інфрачервоному випромінюванні. Будьте уважні, коли і де Ви включаєте світло.

Швидка контрреакція на атаку снайпера

ramdisk-crop_155272095_jgtxkQСпробуйте організовувати швидке реагування на снайперські атаки. Призначте людей, що спостерігають за можливим рухом після стрілянини. Воронки від артилерійських снарядів або мін найчастіше використовуються снайперами для їх укриттів. Якщо вони настільки тупі, щоб використовувати їх знову, Ви можете влаштувати їм сюрприз.

Якщо Ви можете досить точно ідентифікувати снайперську позицію, ведіть вогонь на придушення по цьому укриттю, як тільки прозвучить постріл. Не зволікайте, оскільки снайпер залишить його, щоб сховатися негайно, але якщо Ваша відповідь буде досить швидка, Ви зможете здивувати його. Встановивши кілька манекенів для приманки, можливо Ви змусите снайпера проявити себе. Манекенами для приманки я не вважаю новеньких «хлопців» – робіть манекени в старій уніформі.

Якщо снайпер робить постріл, отримаєте всю інформацію, яку Ви тільки зможете, від свідків. Яка позиція була у жертви в той момент, коли вона була вражена? Куди жертва була повернута і як була розташована – стояла, сиділа, лежала? Скільки часу пройшло між ударом кулі і спалахом пострілу? Люди можуть не бути здатні дати точний час, але вони можуть зазвичай продублювати ритм, якщо Ви опитаєте їх відразу ж. Запитайте кожного про направлення, з якого, на їхню думку, велася стрілянина. Розрахуйте можливу траекторію польоту кулі.

Будьте уважні в той час, як Ви робите це, так як на своїй позиції можливо ще знаходиться снайпер, який довів, що він може вразити Вас в цьому місці. Гвинтівочний шомпол, вставлений в кульової канал, вкаже напрямок на позицію снайпера. Вся ця інформація може допомогти Вашим контр-снайперським командам визначити, де ховається ворог.

Використання власних снайперів

ramdisk-crop_155272101_ELlZHj2

Найкращий захист проти снайперів – більшу кількість власних снайперів. Ваша снайперська команда може оглянути околиці і повідомити Вам, де, найімовірніше, розташувалися ворожі снайпери. Вони можуть ідентифікувати місцевість, придатну для укриттів снайперів, яку необхідно зачистити, і підходи до неї, які можуть бути заміновані або перекриті розтяжками. Снайпери можуть проінструктувати Ваших людей, як вести спостереження при пошуку ворожих снайперів. При більш серйозних ситуаціях вони можуть вийти на полювання самі.

Снайперські команди, що патрулюють зону розташування підрозділу, будуть виснажувати і нервувати ворожих снайперів. Ваші власні команди можуть засікти ознаки снайперської активності перш, ніж Ви почнете втрачати людей. Коли вони почнуть усувати ворожих снайперів, інші хлопці зможуть краще виконувати свої дії.

Снайперські взводи мають тенденцію бути невеликими і не схильні до великих втрат. Інтенсивна робота Ваших власних снайперів може просто усунути ворожих снайперів в місцевості відповідальності. Це – найкращий результат для всіх.

Як вбити снайпера

ramdisk-crop_155272112_gisz4tW

1. Снайпер супротивника, як правило, діє не один, а в складі снайперської групи.
2. Снайпер, озброєний снайперською гвинтівкою іноземного виробництва («Бур»), малокаліберною спортивною гвинтівкою, карабіном, гвинтівкою СВД з нічним прицілом, біноклем нічного бачення, разом зі стрілками групи, озброєними автоматами з нічним прицілом, він здатний виявити тебе і вразити днем на відстані до 500 м і більше, вночі – до 300 м.  Колісну чи гусеничну техніку, що перебуває в русі снайпер виявляє в нічних умовах на відстані понад 1000 м.
3. Снайпер супротивника в першу чергу вражає найбільш важливі вразливі цілі. Пам’ятай, що і за тобою може полювати снайпер.
4. Чіткі орієнтири і добре помітні рубежі полегшують снайперам противника ведення прицільного вогню. Маскуй місце свого розташування, обладнай 2 – 3 запасні позиції, як можна частіше міняй їх.
5. Снайпери супротивника діють із заздалегідь обладнаних, основних і запасних вогневих позицій, які вибирають в непримітних місцях, що забезпечують їм хороший огляд.

6. У місті, маючи потужну групу прикриття (15 – 20 люд.), снайпер займає головні висотні будівлі. В складі невеликих груп (3 – 4 люд.) снайпер займає вогневу позицію на нижніх і середніх поверхах, в глибині приміщень, що полегшує йому зміну позиції. Завжди оглянь прилеглу місцевість, визнач на своїй позиції недоступне для можливого снайперського вогню місце і займи його.
7. Снайпер супротивника вражає ціль в найвразливіші, не прикриті бронежилетом, частини тіла і голову. Ніколи не зневажай засобами бронезахисту та не підставляй противнику вразливі місця.

8. Снайпери супротивника як вдень, так і вночі активно працюють при звуковому маскуванні – одиночні постріли роблять одночасно з інтенсивної стрілбою зброї різного калібру, вибухами та іншими сильними звуками. Неприцільна стрілянина противника може свідчити про початок роботи снайперів.

9. Снайперські групи противника, що включають кілька автоматників і гранатометника, діють не приховано, а зухвало: стрілки, як правило, вночі провокують з наших позицій вогонь у відповідь, снайпер противника по спалахах пострілів швидко виявляє цілі і вражає їх. При висуненні бронетехніки на позиції снайперської групи противника, гранатометчик, що входить до її складу, із засідки вражає наші бронеоб’єкти. Будьте витриманим, не виявляй себе, відрізняй імітацію від конкретних дій противника, веди вогонь на поразку. Турбують – веди вогонь тільки з закритих позицій.

10. Улюбленою тактикою снайперів супротивника, особливо вночі, є дія із засідок, секретів, по заздалегідь підготовленим ділянках місцевості – при пересуванні намагайся буди непомітним.

11. Снайперів противника, які ведуть спостереження, можна виявити вдень – по сонячним відблискам, вночі – за допомогою приладів нічного бачення. Організуйте і постійно ведіть спостереження, не включайте прилад нічного бачення, не переконавшісь у відсутності огляду місцевості противником з використанням таких же приладів.

12. Час безперервного бойового чергування снайперів супротивника на вогневій позиції може бути різним. Провівши один-два постріли, він змінює вогневу позицію. Будьте уважними при спостереженні. Зміну позиції снайпером помітити дуже складно, але за непрямими ознаками – можна.

13. Снайпери супротивника можуть діяти в повній ізоляції і маскуватися не тільки від ваших військ, а й від своїх. Ведучи спостереження, особливу увагу звертай на приховані підступи і місця, зручні для розташування вогневих засобів і спостережних пунктів, які можуть прикривати снайпери. Виявлення снайперських пар противника сприяють навіть незначні демаскуючі ознаки: блиск, шум, пар, хитання гілок, поява нових місцевих предметів, зміни в їхньому становищі і формі і т.д.

14. Противник хитрий і підступний. Його снайпер часто чекає в певному місці, що ти обов’язково з’явишся, наприклад, біля вбитого або пораненого військовослужбовця. Надаючи допомогу пораненому товаришу, будь уважний і обережний, використовуй дим для прихованого підходу, випередивши снайпера, який чекає на тебе.

15. При пошуку снайпера пам’ятай, що їм може бути і старий, і підліток, і жінка-біженка. Характерні синці на плечі видають їх.

11

Стаття підготовленна за матеріалами сайту lastday.club

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *