До чого уряд Швеції готує своїх громадян?

Уряд Швеції почав розповсюджувати інструкції про послідовність дій громадян на випадок кризи або війни. Це вперше за 50 років, коли інформаційний буклет отримають усі 4,8 мільйонів шведських домогосподарств.
На 20 сторінках інструкції викладені поради та рекомендації, як забезпечити себе такими речами, як: їжа, вода, тепло; що означають певні попереджувальні сигнали; де знайти найближче бомбосховище та як долучитися до тотальної оборони країни.
Подібні листівки розповсюджували у Швеції в 1943 році, в розпал Другої світової війни. На той час країна зберігала нейтралітет. До 1961 року буклети з оновленнями регулярно розсилалися по країні, а представники місцевої влади отримували такі методички до 1991 року.
Швеція не є членом НАТО і її громадяни високо цінують свій позаблоковий статус та розраховують на власні сили.
Населення Швеції 9 млн. 300 тисяч людей. Збройні сили країни нараховують 53 тисячі людей та понад 570 тисяч військових у запасі. Через розгортання Другої Холодної Війни уряд Швеції планує до 2035 року збільшити чисельність збройних сил до 120 тисяч людей та збільшити бюджет з 6,5 до 13 млрд. $.
Уряд Швеції конкретно не повідомив, до чого саме, готують своїх громадян розсилкою даної інструкції, проте в буклеті чітко вказано – “Якщо Швецію будуть атакувати, то ми ніколи не здамося та продовжимо боротьбу за будь-яких умов. Будь-яка інформація про те, що спротив припиняється, є неправдивою”.

Шведські військовослужбовці на навчаннях

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *