Завод працює, санкції – ні – “Кримський титан”

Завод працює, санкції – ні. “Кримський титан”, який  належить Дмитру Фірташу, обходить санкції та привозить ільменітову руду  з України, попри заборону. І працює на повну потужність.

Для роботи підприємства необхідна ільменітова руда. Раніше її постачали з материкової України, з Житомирської області. Зараз сировина йде морем через перевалки та складні схеми із вимкненням системи навігації суден.

До прикладу, 1 січня 2021 року судно Annabella почало завантаження ільменітовою рудою в українському порту Чорноморськ. І за п”ять днів  судно рушило до Болгарії в порт Варна. Це за 430 кілометрів. В судноплавстві така відстань вважається короткою. До місця призначення Annabella прибула 7 січня. На Болгарському зберіганні вантаж пробув до 26 січня, тобто їхав один день, а стояв у порту понад два тижні.

Саме 26 січня у порт зайшло судно під сирійським прапором Laodicea.  І вже за три дні ледь відійшовши від Болгарський берегів, Laodicea вимкнула супутникову навігацію і зникла з радарів. А 31 січня, приблизно о 10:30, за київським часом, це судно упіймали, коли воно заходило у Севастопольську бухту. Звідти, вже ільменіт розвантажили і залізницею відправили на завод «Кримський Титан». Є кілька перевалочних пунктів, завдяки яким вдається реалізувати схему. Вони зокрема є у Болгарії, Румунії, Туреччині та Єгипті.

Найбільшим ільмінітовидубувачем у Житомирській області та й в Україні є «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». І раніше, в мережі вже з’являлись публікації про те, що руда саме цього підприємства, через чеську фірму Belanto Trade й постачається в Крим. Нагадаємо, менеджмент ОГХК неодноразово пов’язували із Дмитром Фірташем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *