Захід недооцінює КНДР,
Кім Чен Ин зробив вибір вступити у війну
Експерти з питань Північної Кореї вже кілька місяців висловлюють серйозне занепокоєння щодо глобальної зміни позиції диктатора Кім Чен Ина, пише Financial Times.
У січні два відомих дослідники, Роберт Карлін і Зігфрід Хеккер, заявили, що Кім Чен Ин “прийняв стратегічне рішення розпочати війну”. Карлін тривалий час очолював групу Держдепартаменту США з північнокорейського напрямку. Геккер – колишній керівник Лос-Аламоської лабораторії. Кожен з них неодноразово відвідував Північну Корею. Вони дійшли висновку, що Кім вирішив відмовитися від дипломатичних ініціатив щодо США і Південної Кореї на користь конфронтації. За їхніми підрахунками, арсенал ядерної зброї КНДР може налічувати до 50–60 боєголовок, а риторика Кіма свідчить про можливість військового конфлікту з їхнім використанням.
Як і Сі Цзіньпін та Путін, Кім Чен Ин вважає, що США перебувають у стані довготривалого занепаду, і бачить в цьому історичний шанс здобути перевагу у протистоянні зі своїми супротивниками на тлі глобальної перебудови, яку Сі Цзіньпін називає “змінами, яких не було протягом століття”.
Формально Китай для світу демонструє стурбованість через поглиблення співпраці двох диктаторів. Але насправді Пекін фактично здійснює управління Москвою та Пхеньяном і використовуює їх для нападу на демократичний світ.
Водночас на Заході є поширена тенденція – ставитися до Північної Кореї, як до курйозу, недооцінювати її реальні можливості. Режим Кіма, хоча і керує однією з найбідніших країн світу, але вона не є технологічно відсталою. Північна Корея володіє ядерною зброю, розробила балістичні ракети і має суттєві кібер-можливості, яких бракує навіть таким державам, як Іран і Сирія.
Армія КНДР налічує 1300000 військових, що робить її четвертою за чисельністю у світі, хоча більшість солдатів — це новобранці з обмеженим навчанням і технікою. Проте така чисельність може допомогти у тактиці, що покладається на високу кількість піхоти.
Українські вже вбили понад 600000 загарбників і в російській армії є гостра нестача військовослужбовців. Залучення перших 10000 північнокорейських спецпризначенців, стає додатковою підтримкою для диктатора Путіна.
Кім Чен Ин допомагає Путіну в обмін на сировину, продукти харчування, валютні надходження, але в першу чергу це ракетні технології. За допомогою ракет дальньої дії він зможе шантажувати і погрожувати Сполученим Штатам.
І якщо північнокорейські військові будуть повертатися з війни у Європі живими. То вони будуть передавати отриманий бойовий досвід своїм колегам. Це однозначно підніме бойових дух та зміцнить армію Північної Кореї перед наступом на південь.