Специфіка російської дипломатії…

За останні 10 місяців померло вісім дипломатів РФ. Польський сайт Wirtualna Polska вважає це дивним, проте автор статті Оскар Гурчинські закликає не робити поспішних висновків, адже російське дипломатичне відомство дуже велике і рахунок працівників в ньому йде на тисячі.

Черговим приводом звернути увагу на посилене вибування з “гри” дипломатів РФ, стала смерть Міргаяса Ширинського – посла Росії у Судані. Він був знайдений мертвим в басейні в своїй резиденції в Хартумі. Згідно з даними суданської влади, 56-річний глава дипломатичної місії в Хартумі помер від природних причин; в минулому у нього були проблеми з кровообігом. Російські державні ЗМІ припустили, що, ймовірно, у нього стався інфаркт під час плавання, зазначає автор.

Проте смерть Ширинского вписується в серію смертей російських дипломатів під час виконання ними служби, зазначає Гурчинські.

8 листопада 2016 року, в день американських президентських виборів, помер Сергій Кривов, відповідальний за безпеку російського консульства в Нью-Йорку. Спочатку в пресі повідомлялось, що він був знайдений мертвим на підлозі консульства з пошкодженням голови від удару тупим предметом. Причиною смерті спочатку називалося падіння з даху нью-йоркського будинку, проте потім в повідомленнях російського консульства мова пішла про природні причини смерті 63-річного дипломата. Кривов мав доступ до секретних шифрограм, а в його офіційні обов’язки входило серед іншого запобігання саботажу і ворожого впровадження, розповідає журналіст.

19 грудня 2016 року, загинуло двоє інших дипломатів: в Анкарі від рук терориста загинув Андрій Карлов – посол Росії в Туреччині. А в Москві був убитий в своїй квартирі Петро Польшіков – начальник департаменту Південної Америки в російському МЗС.

26 грудня 2016 року помер Роман Скрильніков – консул Росії в Казахстані.

26 грудня 2016 року знайдено мертвим Олега Еровінкіна – генерала ФСБ, якого підозрюють у тому, що він був джерелом Крістофера Стіла, автора роботи про зв’язки Дональда Трампа з Росією.

9 січня 2017 в своїй квартирі знайдено мертвим 55-річного Андрія Маланіна – консула Росії в Греції.

25 січня в лікарні помер 68-річний Олександр Кадакін – посол Росії в Індії.

20 лютого помер, відомий всім українцям, Віталій Чуркін – посол Росії при ООН, перераховує Гурчиньскі.

Крім справи Кривова, Польшікова і Карлова, нічого не відомо про обставини, які могли б вказувати на відмінні від природних причини смерті. Також не відомо про рівень взаємозв’язків дипломатів. Однак серія смертей породжує спекуляції, особливо в зв’язці з іншими смертями відомих посадових осіб в Росії. Але експерти обережні в тому, щоб робити поспішні висновки з цієї серії інцидентів, додає Оскар Гурчинські.

“Це насправді цікаво, але скоріше в рамках подальшого спостереження за тенденцією”, – каже Роберт Хеда – колишній офіцер Агентства розвідки Польщі, що спеціалізується з питань Росії. “Ми повинні пам’ятати про те, що російський МЗС – це велика фабрика. У нашому МЗС працює близько тисячі державних службовців, а в Росії – в кілька разів більше”, – резюмував він.

 

 

Оригінал статті за посиланням: https://wiadomosci.wp.pl/czarna-seria-rosyjskich-dyplomatow-smierc-ambasadora-6158656853883009a

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *