Прогноз на 2018 рік

26 грудня 2017 року Український інститут майбутнього презентував своє бачення, свій прогноз подій і тенденцій, які ймовірно матимуть місце у наступному 2018 році.

Прозноз являє собою друковане видання на 150 сторінок де відобрежі наступні напрямки: Ситуація у США; труднощі Європейського Союзу; конфлікти Близького Сходу; економіка Росії; реформи судової та правоохоронної системи в Україні; освітня реформа в Україні; невирішеність питання Донбасу; економіка України та внутрішня і зовнішня політика України.

У вечері, в приміщенні Інституту пройшла презентація Прогнозу в загальному. У зв’язку з тим, що у розробці брали учать багато експертів, керівництво Інституту, з метою економії часу, вирішило призначити лише двох доповідачів по основним напрямкам. Анатолій Амелін презентував бачення по економічним питанням. Юрій Романенко доповідав по політичній частині Прогнозу.

Повний обсяг Прогнозу на 2018 рік Інститут опублікує на своєму сайті 10 січня 2018 року.

Суттєвим недоліком Прогнозу є не висвітлення суб’єктів світової політики – фінансово-економічних груп. Груп, які володіють переважною більшістю підприємств світу, фінансово-банківським сектором, світовими медіа, опосередковано керують силовим блоком та ресурсами. У Прогнозі не зафіксовано існування цього суб’єкту та не пояснені його інтереси та цілі.

На жаль, в Прогнозі спрощено розглядається проблемні питання – лишень у площині конфліктів між державами та не пояснює наявність в одній державі представників різних ворогуючих фінансово-економічних груп. Такий підхід визначає невисокий рівень самого Прогнозу.

Проте в рамках спрощеної та примітивної картинки світу, яку постійно пропагують Системні ЗМІ Прогноз виглядає дуже цікавим та розкриває деякі складності протистояння, яке неухильно загострюється.

Пропонуємо нашим читачам запис доповіді Юрія Романенка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *