Демонтаж єврозони ?

Тед Маллок (Ted Malloch), економіст, професор, екс-виконавчий секретар ООН у Женеві. Деякі політичні оглядачі вбачають в ньому майбутнього посла США у Європейському Союзі.  

26 січня 2017 року, Тед Маллок у інтерв’ю ВВС заявив, що, як тільки Британія вийде з ЄС та звільниться  від попередніх економічних домовленостей, то відразу укладеться нова велика торгівельна угода між США та Об’дєнаним Королівством. Про це обговорювалося на зустрічі прем’єр-міністра Британії Терези Мей та презиента США Дональда Трампа у Вашингтоні.

Тед Маллок вважає, що результати цьогорічних виборів в Нідерландах, Франції та Німеччини можуть завдати серйозного удару по Європейському Союзу. До того ж Дональд Трамп, за його словами, налаштований різко негативно відносно наднаціональних організацій. Він надає перевагу двостороннім відносинам з незалежними країнами.

Серед іншого Маллок сказав – “Особисто я не впевнений, що буде існувати Європейський Союз, з яким можна було б проводити торгові переговори”.

А тим часом, 1 лютого 2017 року, уряд Великої Британії представив парламенту Білу Книгу – документ в якому описується вихід країни з Євросоюзу. Окрім звичайної балаканини в Білій Книзі зазначено цікавий аспект – уряд заздалегідь повідомляє, що ряд питань по виходу країни з ЄС він не буде оприлюднювати і офіційні коментарі надаватимуться рідко. Як бачимо, коли англійці підходять до справи прагматично, то поняттями “прозорості та демократичності” не засирають собі мізки.

Ще на початку березня 2016 року, голова Європейської Комісії Жозе Мануел Баррозу сказав, що Україна не має шанси до вступу у ЄС найблищі 15 – 20 років. А наша кримінальна влада й надалі робить вигляд ніби ми кудись інтегруємось. Бреше про світле майбутнє у ЄС, який вже скоро розвалиться, і продовжує вимивати шалені кошти у панамські офшори…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *