Синхронне розхитуваня

На протязі восьми днів світом прокотилася серія землетрусів. Подаємо до Вашої уваги ті з них, що потрапили в поле зору світових ЗМІ.

21 жовтня 2016. Японія.

У префектурі Тотторі стався землетрус магнітудою 6,6 балів. Осередок залягав на глибині 11 кілометрів. Епіцентр знаходився в центрі префектури. За повідомленнями очевидців, поштовхи були настільки сильними, що було важко втриматися на ногах. Підземні поштовхи відчувалися в 31 з 47 префектур Японії.

Потім, на протязі двох наступних днів, до 23-го жовтня, сталося ще 190 афтершоки. Це створило підвищену небезпеку зсувів і сходу гірських селів.

В результаті землетрусу, 16 людей постраждали. Зруйновано і пошкоджено понад 320 будинків.

 

24 жовтня 2016. Курильські острови.

Протягом однієї доби на Курильських островах підземні поштовхи відчувалися тричі і весь час в одному і тому ж місці – на півдеь від острова Ітуруп. При цьому потужність кожного з них була від 4,2 до 5,7 балів, залягали на глибині від 50 до 144 кілометрів.

За даними оперативного опрацювання Алтаї-Саянського філії Єдиної Геофізичної служби РАН, землетрус мав координати 44.61 градуси північної широти і 148.06 градуси східної довготи і знаходився в 42 км від південного берега острова.

 

26 жовтня 2016. Італія.

Серія потужних землетрусів сколихнула центральну Італію, спричинивши відімкнення енергії і закриття головних магістралей. Епіцентр землетрусу знаходився приблизно за 68 км на схід від міста Перуджа.

zemle-1

Перший землетрус стався у провінції Мачерата, що в центральному регіоні Марке. Поштовх магнітудою 5,5 зачепив такі міста, як Рим, Л’Аквілу, Перуджу та навіть Флоренцію й Неаполь. Перший підземний поштовх зареєструвано на глибині 9 км.

zemle

Другий поштовх мав магнітуду 6,1. За даними геологів, епіцентри обидвох землетрусів були неподалік села Віссо у Мачераті.

Поштовхи спричинили відімкнення енергії, люди повибігали на темні вулиці зі своїх будинків. “Це був дуже сильний землетрус, апокаліптичний, – розповідає мер містечка Утіссо Марко Рінальді. – Люди здійняли галас на вулиці, ми залишаємося зараз без світла”. Землетрус покришив старі церкви й пошкодив багато інших будівель. У районі села Віссо двоє людей зазнали поранень.

 

27 жовтня 2016. Біля берегів Чилі.

Магнітуда землетрусу склала 5,9. Епіцентр землетрусу розташовувався в 87 кілометрах на північний захід від міста Сан-Антоніо. Осередок землетрусу залягав на глибині 14,8 кілометра.

Інформації про постраждалих, жертви або руйнування не надходило.

 

28 жовтня 2016. Папуа – Нова Гвінея

Землетрус магнітудою 5,7 балів. Епіцентр підземних поштовхів знаходився приблизно в 30 км на південний схід від міста Тарон. Глибина залягання землетрусу становила 61 км. Даних про жертви і руйнування не наводиться.

 

Як поводитися під час землетрусу?

Про всяк випадок, нагадуємо, як поводитися під час землетрусів.

– Необхідно залишити будівлю без допомоги ліфта, вийти на відкритий простір;

– На вулиці потрібно відійти від високих споруд, шляхопроводів, мостів та ліній електропередач;

– Якщо ви їдете в автомобілі, зупиніться, відкрийте двері і залишайтеся в машині до припинення коливань;

– В громадському місці постарайтеся вибратися з натовпу;

– Якщо землетрус застав Вас вдома, то спробуйте встигнути вискочити з будинку з водою та їжею. Щоб Вам її вистачило до прибуття рятувальних служб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *