Міфи щодо виживання
Міф №1. Запас тушонки дозволить вижити – “Магазинна тушонка – продукт виживальщика”
Розвінчання міфу: Тушонка, навіть дуже хороша, коштує набагато дорожче добірного м’яса і гірша за якістю. Набагато краще якщо ви можете заготовити м’ясо самостійно (саморобна тушонка, сушене, в’ялене, копчене і т. д.). Відмова від магазинної тушонки на користь самостійної заготівлі дозволить заощадити багато коштів, створити якісний продукт харчування, і зекономити фінансовий ресурс (поки гроші ще матимуть якусь вартість).
Міф №2. Кресало – невід’ємна річ виживальщика
Розвінчання міфу: На ту саму суму грошей можна накупити повно запальничок “Крикет”. Вони працюють ефективно і безвідмовно, за ті ж гроші ви отримаєте більше запалювання. Існує безліч псевдо-виживальницьких цяцьок, на кшталт – ложко-виделка титанова. Володіння цим доставляє задоволення але не допомагає виживати, коштує стільки, скільки набір столових принад з нержавіючої сталі, функціональність сумнівна.
Міф №3. Часник. Допомагає зберегти “нахомяченний” продукт – “Важливо додавати зубчики часнику в закладку з крупою, а може і в закладку з корисними предметами”.
Розвінчання міфу: Те, що часник відлякує вампірів – це, можливо і загальновідомо, але вампіри не харчуються крупою, тому крім гнилі ви нічого не отримаєте, тому що часник рано чи пізно зіпсується.
Міф №4. Запаси. Чим більше запасів, тим вище шанси вижити при Повному П…здеці
Розвінчання міфу: Запаси, звичайно, важливі, однак захоплюватися цим занадто не варто. Навіть розміщення запасів продуктів в різних схованках не гарантуватиме вам, що тільки ви до них доберетесь, тому що велика ймовірність впливу раніше неочікуванних чинників. Набагато ефективніше вдосконалювати навички виживання.
Міф №5. Повного П…здеця, Апокаліпсису ніколи не настане або якщо і натане то все одно ніхто не врятується. Тому не ма чого рипатися!
Розвінчання міфу: Взагалі, далеко не всі з цим погодяться. Адже хтось намагається і успішно бореться з малими і великими п…здицями, такими як чорнобильська катастрофа, війна, мародерство, економічна криза, а хтось їх створює. Ймовірність винекнення природних катаклізмів також велика і тут також знаходяться люди, які намагається цьому запобігти, змоделювати, прогнозувати. А ви з якого боку барикад?
Міф №6. При ПП потрібно виживати поодинці – “Рюкзак за спину – і в ліс подалі”
Розвінчання міфу: людина не в силах потягти на плечах потрібну кількість речей. Хованки на маршруті лише трохи полегшать ситуацію. Однак, не факт, що вам вдасться пройти саме за запланованим шляхом. Вижити «на підніжному кормі» при більшості ймовірних ПП – неможливо. Занадто велика буде конкуренція.
Також не матимете змоги:
– Охороняти своє нове місце проживання під час сну або під час полювання, збору поживних рослин, ягід, сходити по воду.
– Самостійно не можливо в разі отримання серйозної травми, хвороби.
– Ну і самому вельми скрутно впоратися з 2-ма чи 3-ма і більше супротивниками
Все вищеперелічене стосується і малої сімейної групи.
Проте це не стосується – професійних мисливців, досвідчених туристів, екстремалів.
Ну і звичайно, це не стосується офісного планктону, які вважають себе рембо. 🙂