Звільнення Донбасу за добу: чому це неможливо

Для звільнення України окупованих територій Донбасу військовим шляхом потрібно менше доби. Про це заявив колишній командувач ООС Сергій Наєв.

Цілком реально, що добре підготовлений танковий батальйон може прорватися до кордону з РФ. Але щоб боротися на усьому фронті або захопити весь Донбас – це битва, до якої українська армія сьогодні не готова. Це не прямий бій “стінка на стінку”. Це маневрена війна, де протилежна сторона екіпірована і підготовлена ​​так само, якщо не краще.

Логістичні вимоги для такої битви будуть непомірні (паливо і боєприпаси). Хто-небудь рахував, скільки боєприпасів буде потрібно для захоплення Донбасу в разі запеклого опору?

Існує проблема координації між ударної авіацією і бригадами на лінії фронту (щоб уникнути випадкового вогню по своїх). Така координація раніше ніколи не відпрацьовувалася в умовах важкого маневреного бою.

Потрібно розуміти, що в момент повномасштабного зіткнення з угрупуваннями колаборантів і регулярними російськими військами битва, що розпочнеться, вийде з-під будь-якого контролю. А вічні спроби українського військового керівництва тримати все під контролем лише погіршать ситуацію на полі битви, де українським рядовим військовослужбовцям куди видніше справжній стан речей, ніж генералам, що сидять в штабах.

Окрема тема – захоплення Донецька. Мені складно уявити, як саме планують захопити місто-мільйонник менш ніж за один день, коли бойовики будуть прикриватися мирним населенням і вести вогонь з міста.

Для прикладу, на захоплення міста Грозного, під час Першої чеченської, росіяни витратили чотири місяці – з грудня 1994 року по березень 1995 року. І це при врахуванні, що росіяни особливо не церемонилися з мирним населенням в самому Грозному, методично випалюючи квартал за кварталом. І це враховуючи, що до цього були три невдалі спроби штурму.

Як підсумок, тисячі вбитих бійців з обох сторін, десятки тисяч загиблих мирних жителів, місто було зруйноване вщент. Обороняюча чеченська сторона не мала артилерії (гармати), реактивної артилерії (Град, Смерч, Ураган), великої кількості бронетехніки і складалася з 7-8 тис. чоловік.

У той час, як українським військовослужбовцям буде протистояти, за словами генерала Наєва, 35 тис. регулярної російської армії і чисельні стада колаборантів, які володіють всім вище перерахованим озброєнням і не стидатимуться задіяти авіацію. Плюс до цього, в якості підмоги, протягом чотирьох-шести годин готова прибути велика група швидкого реагування з Ростова для надання негайної військової підтримки.

За таких умов, говорити про можливість захоплення Донецька за добу, м’яко кажучи, дивно. Просування на п’ять кілометрів вглиб окупованої території за 24 години вже буде неймовірним військовим успіхом.

Сумніваюся, що уряд підтримає таку ініціативу. Тим більше, що тепер, після публічної гучної заяви Наєва, пропав ключовий і найважливіший фактор ведення бойових дій – фактор неочікуваності.

В Московії з цього посміються, а Кремль скористається цими словами, щоб в черговий раз демонізувати Україну в очах окупованого населення України та росіян.

Автор: Іраклій Джанашія

Джерело:https://fakty.com.ua/ru/opinion/zvilnennya-donbasu-za-dobu-chomu-tse-nemozhlyvo/?fbclid=IwAR0HL6WY6JAubO_5eqBlsqa83l6jWfPZGFuFOOjo5KwVGRfYM6ho1FRLYuE

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *