Українські військові інспектуватимуть Ростовську область Росії

16 – 19 січня 2017 року Українська військова комісія інспектуватиме район Ростовської області Російської Федерації, що межує з державним кордоном України.

Данна перевірка здійснюється згідно 9 пункту Віденської угоди від 2011 року про здійснення заходів зі зміцнення довіри та безпеки. До складу комісії увійдуть два представники України, один представник Королівства Данія та один представник від Канади.

Метою інспектування є встановлення факту наявності або відсутності військових формувань діяльність котрих підлягає обов’язковому повідомленню.

Інспектуванню підлягатимуть військові частини, що знаходяться у зазначеному районі. Перевірка здійснюватиметься з повітря на вертольотах та суходолом колісним транспортом. Загальна площа інспектування 16 000 км кв.

Про це на офіційному брифінгу Міністерства Оборони України повідомив речник міністерства з питань АТО полковник Олександр Мотузяник. За його словами, за підсумками інспекції підготують офіційний звіт, що буде передано країнам-учасницям ОБСЄ.

Невідомо чим насправді керувались підписанти цієї Віденської угоди у 2011 році, проте сьогодні такі заходи жодного позитивного ефекту для українських військових не дадуть. Зазвичай сторона, що інспектує заздалегідь надає країні, територія котрої буде інспектуватись, перелік об’єктів перевірки.

В даному випадку Міністерство оборони України та Міністерство оборони Росії узгодили конкретні місця, маршрути та графіки інспектувань, що дозволяє завчасно військовому керівництву Росії, на час перевірки, відвести будь-які військові формування наявність котрих вони не бажають висвітлювати.

В кінцевому рахунку це наддасть переваги лише російській пропагандистській машині в переконанні свого населення – що нібито Росія відкрита для світу, не має жодних військових формувань поза домовленостями і її тільки беззмістовно звинувачують.

А на численні обстріли на Донбасі це ніяк не вплине… так само, як і на наші непоправні втрати…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *