Трамп застосує до Путіна стратегію комплексного тиску

Президент США Дональд Трамп зібрав всю команду радників і членів кабінету, зосереджених на національній безпеці — від віце-президента Дж. Д. Венса до міністра фінансів Скотта Бессента — в Овальному кабінеті, де вони обговорили, як використати всі елементи національної сили, щоб зупинити російсько-українську війну.
Про це заявив спеціальний представник Президента США щодо України та Росії екс-генерал Кіт Келлог в інтерв’ю американській газеті The New York Post.


“Вирішення російсько-української війни — це справді всі “руки” на “палубі” всієї адміністрації, тому це загальнодержавний підхід” — сказав генерал – “Ми спонукали команду національної безпеки говорити про це — президента, віце-президента, радника з національної безпеки, державного секретаря, голову казначейства, голову ради національної безпеки, які працюють разом”.


Пряма мова Келлога – “Дійсно можливо посилити санкції – особливо останні санкції (проти видобутку та експорту нафти – ред.). Це відкриває широкі можливості для того, щоб щось зробити. І якщо хтось і розуміє важелі впливу, то це президент Дональд Трамп. І ви можете бачити це на прикладі того, що він нещодавно зробив (у зовнішній політиці – NYP)”.
За словами Келлога, наразі санкції проти Росії за ступенем “болючості економічного тиску” перебувають приблизно на рівні 3 балів за 10 бальною шкалою. Наприклад ті санкції США, що вже введені та націлені на прибутковий енергетичний сектор Росії, формально вдвічі вищі. Але все ще є простір для їх посилення.
Президент США Дональд Трамп готовий подвоїти санкції, щоб змусити нелегітимного Путіна припинити війну проти України, заявив Келлог.
Разом з тим Кіт Келлог сказав, що Україні потрібно продовжувати військовий тиск на Росію напередодні переговорів.
Більше того колишній генерал розкритикував стратегію попереднього президента США, який обіцяв Україні допомагати “стільки – скільки потрібно”, але при цьому не застосовував комплексного підходу. Байден не посилював тиск на інші елементи.
“Це не стратегія, це наклейка на бампер” – каже Келлог – “На дуже високому рівні я сказав: Що насправді адміністрація Байдена не допомагала Україні так добре, як мала б. Україна в потрібний час не отримала, ні потрібну зброєю, ні потрібну стратегією.
“Працюючи з президентом Трампом. Я маю на увазі, що рік тому, коли я був з ним у передвиборній кампанії, ми говорили про демографічні показники, втрати та абсолютне лихо війни і я сказав: “Це рівень насильства Другої Світової війни” – каже Келлог – “І саме тому Трамп зосереджений на застосуванні цілісного підходу до припинення жорстоких боїв”.
“Тож тиск не може бути просто військовим. Ви повинні чинити економічний тиск, ви повинні чинити дипломатичний тиск, певний тип військового тиску та важелі, які ви збираєтеся використовувати під ними, щоб переконатися, що це буде те, що ми хочемо” – пояснив Келлог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *