Головні події серпня 2018 року…

1 серпня – Львівський авіаремонтний завод, що входить до Державного підприємства Укроборонпром, відремонтував два винищувача МіГ-29МУ1. В ході ремонту провели модернізацію радіолокаційної станції, інтегровану в бортовий радіонавігаційний комплекс системи супутникової навігації. Бойові літаки передані до військової частини. На перший погляд це небагато, всього лишень два винищувача, але враховуючи злочинне керівництво Укроборонпрому, то це можна зарахувати до великого позитиву.

2 серпня – у Міністерстві оборони України озвучили намір розмістити у Закарпатській області, біля міста Берегово, батальйон 128-ї окремої гірничо-штурмової бригади. В Міністерстві закордонних справ України це пояснили бажанням зменшити можливі провокації.

 

4 серпня – У Франції через аномальну спеку зупинили роботу чотирьох енергоблоків на атомних станціях. Четвертим, став енергоблок атомної станції у Фессенхаймі. Однією з причин зупинки стало перевищення норми температури води, яку атомна станція скидає у Великий канал Ельзасу. Крім енергоблоку у Фессенхаймі, зупинили енергоблоки в Сен-Альбані та на електростанції Бугей в Айні.

Атомна станція у Франції

4 серпня – Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган доручив своїм друзям заморозити активи американських міністрів юстиції та внутрішніх справ в Туреччині. Раніше США ввели митні тарифи на турецьку сталь і алюміній, через що Туреччина запровадила мита на товари з США на суму $1,8 млрд. Котирування турецької ліри впали до рекордно низького рівня після того, як США 1 серпня ввели санкції стосовно двох міністрів Ердогана у справі американського пастора, обвинуваченого в підтримці тероризму в Туреччині.

7 серпня – Європейський Союз заблокував дію нових санкції США проти Ірану на своїй території. Такий крок має на меті пом’якшити вплив санкцій на інтереси компаній держав-членів ЄС, які мають законний бізнес в Ірані. Так ЄС проводить власну політику щодо взаємовідносин з Іраном не зважаючи на те, що США їх союзник.

Нагадаємо, що Сполучені Штати за наказом Дональда Трампа виходять з досягнутої угоди 2015 року між Іраном та рядом країн, відновлюють раніше зняті санкції та вводять нові. У ЄС додали, що і надалі  будуть працювати над тим, аби зберігати фінансові канали з Іраном відкритими.

8 серпня – Спецслужби діючи в єдиній спайці з дипломатичними відомствами запустили у світову пресу інформацію про пропозиції російського президента свому американському колезі. Ці пропозиції були передані людьми з делегації Путіна, людям з делегації Трампа. Якщо припустити, що це правда, то інтерес виклає не сам факт передачі пропозицій один одному – це відбувається постійно, а яка саме інформація була у документах.

Серед пропозицій продовження угоди по обмеженню стратегічних ядерних ракет. Вона була підписана РФ і США ще у 2010, термін дії 10 років з можливістю продовжити ще на п’ять. Окрім цього хочуть підписати нову угоду про обмеження зброї у космосі – напевно на орбіту вже стільки смертельного лайна понавиводили, що попередньої угоди ніяк не вистачає.

І в перше, в пресі прозвучало формулювання нової зброї – “дестабілізуючої”. РФ ініціює  початок експертних консультацій для виявлення дестабілізуючих видів озброєння і врахування їх в механізмі контролю за озброєнням.

Поки звичайні люди живуть собі, працюють, планують своє життя, істоти у верхів’ях влади створюють новітні види зброї, принципи дії та ефект від застосування нам годі уявити.

8 серпня – В Індонезії стався землетрус силою у 6,9 балів. Загинуло 460 людей, постраждали 7700 осіб, зруйновано майже 72 тис. житлових будинків, сотні шкіл і десятки лікарень. 417 000 жителів острова зараз перебувають у тимчасових таборах, побоюючись повертатися додому через можливість нових землетрусів.

13 серпня – Президент США Дональд Трамп підписав Акт про Національну оборону на 2019 рік із рекордним оборонним бюджетом в 716 мільярдів доларів. У бюджеті передбачена допомога Україні на 250 мільйонів доларів – 50 з них на летальне озброєння. На перший погляд сума велика, але в порівнянні з 7 мільярдами, виділеними США на розвиток авіації Афганістану, виглядає не дуже.

14 серпня – Комітет з оборони палати громад британського парламенту опублікував доповідь, в якій відзначається значне посилення військової присутності Росії у Арктиці. На думку авторів доповіді це спричинено таненням арктичного льодового покриву, що в свою чергу розкрило такі природні ресурси, як нафта і мінерали. Не менш важливо, що танення льодовиків допомогло зробити арктичний регіон більш доступним для суден. Росія проводить патрулювання повітряного простору стратегічними бомбардувальниками, встановила системи ППО та ракети дальнього радіусу дії. На узбережжі Північно-Льодовитого океану РФ відновила систему військових аеродромів та посилює арктичні сухопутні війська.

15 серпня – США збільшило число морських піхотинців в Норвегії з 330 до 700.  Спочатку США розмістили морпіхів у Норвегії в 2017 році в рамках підготовки військовослужбовців до ведення бойових дій в зимових умовах. Американські військові повинні були залишити норвезьку територію в 2018 році, але пізніше з Осло було досягнуто нових домовленостей і термін дислокації морпіхів продовжили до п’яти років. Це перші іноземні війська, дислоковані в Норвегії після Другої світової війни. У грудні 2017 року командувач Корпусу морської піхоти США, генерал Роберт Неллер попередив про наближення війни та закликав морпіхів готуватись до цього.

18 серпня – Ангела Меркель прийняла російського президента в резиденції для поважних гостей під Берліном. Говорили три години на одинці, без преси. Попередньо оголосили, що темами обговорення будуть: Відновлення Сирії, Північний Потік-2, ядерна програма Ірану, розбіжності між ЄС та США, війна в Україні. Результати перемовин та досягнутих домовленостей не оголошувалися.

Зустріч Путіна і Меркель під Берліном

21 серпня – Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас виступив із неочікуваним закликом. Він заявив наступне: “Європейський Союз повинен створити незалежні від США платіжні системи, на кшталт американської “SWIFT”, зміцнити європейську автономію, не залежати від США та Європейського валютного фонду”. Так власники західноєвропейських компаній, що ведуть нафто-торгівлю з Іраном хочуть захистити свої прибутки. Вони розглядають можливість розрахунків у євро з Центральним банком Ірану, в обхід фінансової системи США. Іран також вважає, що західні європейці повинні гарантувати продовження купівлі нафти і те, що Іран матиме доступ до платіжної системи SWIFT.

Конфлікт спровокував Трамп через Ядерну угоду, котра була підписана ще у 2015 році між Іраном та США, Великою Британією, Францією, Німеччиною, Росією, Китаєм і окремо ЄС. Згідно угоди Іран припиняв власну ядерну програму, а інші країни знімали економічні санкції. Проте на весні 2018 Трамп оголосив про вихід США з угоди, безпідставно звинувативши Іран в небажанні дотримуватись взятих зобов’язань.

Ангела Меркель не погодилась зі словами міністра свого уряду і закликала зберігати співпрацю з США. Ймовірно це пов’язано із тим, що вона представляє інтереси інших впливових груп.

24 серпня – В США, в місті Норфолк урочисто відновили 2-й Флот. За словами командувача військово-морськими операціями США адмірала Джона Річардсона це через небувалу, з часів Холодної Війни, активізацію російських підводних човнів та збільшення кількості та потужності китайських військових кораблів.

27 серпня – набрали чинності американські санкції проти Росії за звинуваченнями в застосуванні хімічної зброї в Британії. З цього дня припиняється будь-яка американська допомога Росії, крім термінової гуманітарної. Росія також позбавляється кредитної та фінансової підтримки з боку Вашингтона.

31 серпня – ЄС скасовує переведення годинників на літній та зимовий час.

31 серпня – Посол України в США Валерій Чалий розповів, що однією з причин того, що за часів президента Обами США відмовляли Україні у наданні летальної зброї, були поради європейських лідерів. Президент Обама більше дослухався до деяких порад європейців проти надання нам летального озброєння”, – розповів посол, не уточнюючи, які саме європейські лідери вплинули на відмову адміністрації Обами.

31 серпня – В Україні, в окупованому Донецьку, спецслужби РФ вбили ватажка колаборантів Захарченко. Є дві основні версії причини “прибирання” раніше вірного реалізатора російської політики на українському Донбасі. Перша: РФ прибирає свідків своїх злочинів на Донбасі, зачищає Донбас перед повернені його Україні. Друга: РФ готує крупномастабну акцію кровопролиття, на яку не хотів погодитись Захарченко. Обидві версії передбачають активізацію бойових дій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *