Малі потрясіння – передвісники великих ?
Останнім часом наша планета якось посилено трясеться. Новини про більшість землетрусів хоч і попадають у ЗМІ проте губляться та відволікаються іншими медійними подіями. До Вашої уваги деякі з землетрусів протягом останнього місяця, про які Ви напевно чули, в хронологічному порядку.
7 серпня в районі Волновахи, Донецька область, Україна. За даними Європейсько-Середземноморського сейсмологічного центру, поштовх стався на глибині 10 кілометрів, а сила поштовхів сягала 4,9 бала за шкалою Ріхтера. Поштовхи відчувались у Маріуполі та ще в Дніпропетровській і Запоріжській областях. Жертв та руйнувань не має.
23 серпня біля берегів Індонезії стався землетрус магнітудою 6,1. За даними Німецького центр дослідження Землі епіцентр землетрусу залягав на глибині 550 км знаходився в 250 км на південь від острова Сулавесі і 300 км на північний захід від острова Тимор. Данні про жертви і руйнування не надходили.
24 серпня повторний поштовх неподалік Індонезії магнітудою 5,8 балів. За даними Геологічної служби США епіцентр землетрусу залягав на глибині близько 17,1 км та розташовувався в 176 км на північний захід від населеного пункту Сунгайпенух. Данні про жертви і руйнування не надходили.
24 серпня серія поштовхів в центральній Італії, з магнітудою, найбільшого поштовху 6,2 бали. Повідомлялось про, понад, 900 підземних поштовхів зареєстрованих після землетрусу, в тому числі 57 з них на півночі країни. Найбільше постраждали містечка Аккумолі, Аматріче, Посту і Аркуата-дель-Тронто, без житла залишилися близько 2,5 тисячі людей. 388 осіб були госпіталізовані з пораненнями, 40 з них в критичному стані, загинуло 290 людей.
Наслідки землетрусу в Італії 24 серпня 2016 року
3 вересня США, штат Оклахома, землетрус магнітудою 5,6 балів. За даними Геологічної служби США епіцентр підземних поштовхів знаходився в штаті Оклахома в 14 кілометрах на північний захід від містечка Пауні, приблизно в 120 кілометрах на північний схід від міста Оклахома-Сіті, на глибині 6,6 кілометра. Поштовхи також відчувалися ще в шести сусідніх штатах: Айова, Арканзас, Канзас, Міссурі, Небраска і Техас. Нагадаємо, що цей землетрус пройшов, відносно, недалеко від супер вулкану Єллоустон.
11 вересня в Скоп’є, столиця Македонії, серія поштовхів, магнітуда найпотужнішого з них склала 5,3. В результаті землетрусу пошкоджені лінії телефонного зв’язку, в деяких районах міста було перервано електропостачання, близько 100 людей звернулися до медичної допомоги.
Це далеко не є вичерпний перелік землетрусів за останній час. Приведені явища лише зазначені, як приклад, з метою звернути увагу, що з планетою щось відбувається. І мова йде не тільки про всім відомий рух літосферних плит. В надрах нашої планети постійно відбуваються, невідомі широкому загалу, процеси. Засоби масової інформації лише фіксують пройдені землетруси чи початок виверження вулканів і далі уводять увагу населення нескінченним потоком новин, в яких годі запам’ятати, що було декілька тижнів назад.
Що можна очікувати в наближчому майбутньому? До чого ведуть процеси в надрах Землі? Чи можливий початок виверження одного із супер вулканів на планеті? Чи свідчить переміщення електромагнітних полюсів про можливу різьку зміну фізичних полюсів планети? На ці та на багато інших запитань у науковців відповідь не тільки відсутня але й ще керівництво національних академій наук демонструє небажання вивчати зазначену проблематику і негласно, всіляко не допускає подібних дослжідень іншими науковцями-етузіастами.
Мовчання сейсмологів та геологів змушують ставити під сумнів відвертість і відкритість академічної науки та робити припущення, що існують певні причини ігноруванню запитів від населення про реальну ситуацію. Завжди, там де інформація замовчується або подається дозовано і з викривленнями, завжди цьому є причина. І як правило не дуже втішна. Є велика ймовірність, що нам, представникам цієї цивілізації, на своєму віці доведеться побачити глобальні планетарні перебудови. Побачити та намагатись вижити!