Успіхи сирійської армії в Алеппо

Збройні сили Сирійської Арабської Республіки (САР) після кількох днів запеклого наступу відновили контроль над важливими районами у східній частині Алеппо. Бої тривали і в неділю. Це був один з найбільших оплотів терористів. Сирійська армія повідомила в неділю про взяття під контроль сусіднього району Джабал Бадро, а вчора, в понеділок звільнено район Аль-Кадісія.

ramdisk-crop_161387870_d4rao_cut-photo-ru

Сирійські військові заходять на бойові позиції

Район міста Алеппо Масакін-Ханано був одним з перших районів, що були захоплені у 2012 році терористами, військові загони котрих фінансувались та організовувались за допомогою таких країн, як:  США, Катар, Ізраїль, Саудівська Аравія та Туреччина. Дотичність цих країн до світового тероризму не оголошується власному населенню, тому широкому загалу ця інформація недоступна.

За повідомленнями сирійських ЗМІ, багато людей перебралися з районів, що контролюються терористами у квартали де відновлена державна влада. Врятовано більше 3 тисяч мирних жителів, серед них більше 1,5 тисяч дітей.

Впродовж чотирьох років війни зі світовим тероризмом в Сирії, збройним силам нарешті вдалося оточити Алеппо і поступово витісняти терористів. Наразі місто Алеппо розділене приблизно навпіл – урядові війська контролюють захід міста, терористи утримують контроль над східними районами.

За приблизними оцінками ООН, в місті і досі проживає близько 250 тисяч людей.

Повернення вище зазначених районів на північному сході Алеппо, надає урядовим силам серйозні тактичні переваги при подальшому відновленні державної влади у місті та знищені терористів.

Представник терористів визнав факт відступу повстанських сил з Масакін-Ханано. Зі східної частини Алеппо за спеціальними коридорами вийшли понад 100 бойовиків, які вирішили припинити опір і скласти зброю. У їх відношенні діє амністія, оголошена раніше президентом Сирії Башаром Асадом. Почастішали сутички між різними бандформуваннями – частина висловлюює намір здатися, а більш радикальні групи намагаються цьому перешкодити.

Як повідомляють сирійські правозахисники, місцеві лікарні у звільнених територіях Алеппо майже всі зруйновані, не вистачає продуктів харчування і ліків.

ramdisk-crop_161387875_7qzyrk

Наслідки війни, спровокованої найманцями.

Під час витіснення терористів військово-повітряні сили САР разом з ВКС РФ наносили удари високоточною зброєю по командних пунктах, складах та укріплених точках оборони ворога. Екстімісти у відповідь посилили ракетний обстріл західних районів Алеппо, що перебувають під контролем сирійської армії. І відповідно, при ураженні цивільних об’єктів, вони звинувачують регулярні війська.

Наступ Збройних сил Сирії відбувається за підтримки Ірану та Росії – міжнародна політика останньої, м’яко кажучи, неадекватна та нелогічна – по відношенню до України Росія проводить відкриту агресію, з введенням військ, захопленням територій та підтримки сепаратичних військових формувань, а у Сирії Росія навпаки знищує терористів.

ramdisk-crop_161387884_kjvo

Сирія. Алеппо. 2010 рік. Таким місто виглядало до початки війни з тероризмом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *