Росія демонструє силу над Голандськими висотами ?

proxy17 липня 2016  року безпілотний літальний апарат порушив повітряний простір Ізраїлю. Війська проти повітряної оборони зреагували своєчасно і по цілі було здійснено два пуски ракети з системи ЗРК американського виробництва “Патріот”. Проте жодна з ракет не знищила цілі і на перехоплення неідентифікованого безпілотника була піднята у повітря бойова ланка з двох винищувачів F-16, які повторили атаку бортовим озброєнням – ракетою класу “повітря-повітря”. Але і ця атака була безрезультатною, що дозволила неідетифікованому безпілотнику покинути територіальний простір Ізраїлю.

 

Прес-секретар збройних сил Ізраїлю заявив, що вторгнення безпілотника у повітряний простір Ізраїлю відбувалось зі сторони Сирії, над Голандськими висотами. Також він зазначив, що тип літального апарату та причини провалу спроб його збити розслідуються.

ramdisk-crop_155226656_okX8Qw1 Інформація про інцидент у повітряному просторі Ізраїля збіглась у часі із повідомленням з Росії про здійснення успішних випробувань у Сирії безпілотників власного виробництва, які ‘замість звичайного пального використовують водень. “Частина безпілотних літальних апаратів, які випробовувались у Сирії, літали на водневому пальному. Тобто вони можуть достатньо довго триматись у повітрі, постійно виробляючи водень, даючи двигуну можливість поповнювати енергію” – заявив представник російського ВПК. Співрозмовник також додав, що всі російські безпілотники повернулись до країни.

Деякі експерти вважають досить обгрунтованим припущення, що безпілотник, який вдерся у повітряний простір Ізраїлю, міг належати до ВКС Росії.
Якщо прийняти дане припущення за правду, то можна стверджувати, що одночасно з випробовуванням систем ППО американського виробництва на надійність, випробовуванням власних сестем захисту від сил ППО потенційного противника керівництво Росії провело показову демонстрацію своїх можливостей.
Останні десятиліття країни, що мають таку можливість, проводять власну розробку засобів протидії ракетному озброєнню. Основним принципом яких є не скільки знищення самої ракети, а власне виведення з ладу пристроїв, що відповідають за захоплення цілі, керування ракетою, так би мовити “розум” ракети. Це досягається лазерним або іншим випромінюванням, при чому протиракетне устаткування може знаходитись, як на самому літальному апараті, так і на військових кораблях Середземноморної групи військових кораблів ВМС РФ.
Проте, в даній статті, ми спробуємо уникнути технічної сторони систем протиракетної оборони, а хочемо звернути вашу увагу на політичну складову даної операції.
Рішення на проведення такої операції з демонстрації сили, можливе лише на рівні міністра оборони та президента. Це досить зухвала та ризикована демонтрація. Адже у разі провалу керівництву Російкої Федерації довелось би вибачатись перед Ізраелем за порушення повітрянного простору, опонентам Росії це додало б новий матеріал у психо-інформаційній війні. Або Кремль був би змушений йти на невигідні поступки в певних питаннях за згоду Ізрайлю нерозголошувати провал Кремля.
За таких умов можна припустити, що керівництво Росії діяло впевнено та чітко усвідомлювало ризики та можливу реакцію. Відкритим лишається питання яка основна мета даної операції? Перший варіант: Росія демонструє свої можливості щоб її опоненти утримались від масованого ракетного удару, розуміючи його невелику єфективність. Другий варіант абсолютно за іншим принципом: Росія неготова до відкритого протистояння та навпаки намагається створити образ країни з дуже потужним і сучасним озброєнням.
Сунь Цзи у своїй знаменитій книзі “Мистецтво війни” зазначав – ” Якщо ти сильний, то вдавай, що ти слабий, а якщо слабий, вдавай, що ти сильний”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *