Історія Омара Матіна

12 червня 2016 року, близько другої години, в нічному клубі, в Орлеані, (США) Омар Матін застрелив 49 гомосексуалістів, ще 53-ьох йому вдалось поранити.

 

Для цього “орлеанський стрілок”, як прозвали його ЗМІ, використовував пістолет та автоматичну гвинтівку. Через три години після перших пострілів Омара поліція штурмуючи будинок вбила Омара Матіна.

3Омару було 29 років, він народився на території США в сім’ї етнічних афганців. З 10 вересня 2007 року О.Матін працював в одній з найбільших приватній охоронній компанії G4S. Ця компанія надає комплексні послуги в сфері безпеки державним інституціям та приватним особам. Також, вона є підрядником міністерства нацбезпеки США і приймала участь в організації безпеки на Олімпійських іграх в Лондоні у 2012 році.
Загальна кількість працівників компанії становить понад 620 тисяч людей, штаб-квартира G4S знаходиться в Лондоні.

За данними поліції напад був добре сплановано та Омар був добре підготовлений. “Орлеанський стрілок” використовував автоматичну гвинтівку американського виробництва AR-15, доречі ця зброя використовувалася злочинцями в Сан-Бернардіно в Каліфорнії та в початковій школі “Сенді-Хук” в Коннектикуті.

1_421x194

Увійшовши до клубу він одразу застосував автоматичну гвинтівку. За кількістю жертв ця стрілянина є наймасовішою в усій історії США.

2EB65CE800000578-3338881-image-a-7_1448903199630

Спочатку американська  влада зробила припущення, що вбивства здійснені на ідеологічних засадах, пов’язані з нетерпимістю до геїв, адже інформція про зв’язки з екстриміськими організаціями відсутня. Батько Омара пригадав, що за декілька місяців до того Омара дуже обурився побачивши на вулиці, як двоє чоловіків цілували одне одного. Пізніше з’явились коментарі, що в під час стрільби в клубі Омар говорив про помсту за, так звану, Ісламську державу.

 

Агент ФБР Рональд Хоппер заявив, що Омар Матін, двічі потрапляв в поле зору американських спецслужб, вперше ще у 2013 році. Однак, справа проти нього була закрита досить швидко.

Також цікавим є той факт, що батько Омара – Саддік Матін свого часу висловлював симпатії руху “Талібан”, в своїй передачі на ютуб-каналі. Ще Саддік Омар відвідував  центральний офіс Державного департаменту США у Вашингтоні.

Ev4BN_croper_ru photofacefun_com_1466076177

 

Як сприймати дії Омара Матіна та його самого?

Як тупого ман’яка, що не справився з власними психологічними проблемами і почав жорстоко вбивати мирних, неозброєнних людей?

Чи як героя? Героя, який усвідомлюючи свою неминучу загибель кинув виклик Імперії Зла та не став миритися з антилюдською системою.

Перше питання цілком риторичне, адже відповідь на нього очевидна…

Днями поліція обіцяла оприлюднити аудіозапис розмов між поліцейським та Омаром до того як вони його вбили. Не віключено, що поліцейські можуть змонтувати аудіо запис та подати переговори так, як їм це вигідно. Якщо громадськості буде надано правдивий, оригінальний запис розмов, то це дозволить зрозуміти мотиви дій Омара Матіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *