9 помилок закоханих пар перед сном

Мудрі пари використовують час перед сном у ліжку, щоб з’єднатися. Вони залишають стрес поза спальнею і якнайбільше часу перед сном проводять разом. Але поганим звичкам дуже легко проникнути у вашу спальню і з часом зіпсувати шлюб. До вашої уваги 9 поганих звичок, які допускають пари у шлюбі.

1. Ви лягаєте спати у різний час.
Інколи ви самі засинаєте на канапі або засиджуєтесь допізна, щоб мати трохи часу для себе.
У цьому нічого поганого немає. Однак варто бути уважними, попереджує сімейний терапевт Карі Керол. Це може виробити погану звичку і стати способом уникнути емоційної і фізичної близькості. “А якщо в житті ще й чорна смуга, такі звички можуть ще більше збільшувати дистанцію вами замість того, щоб працювати над проблемами разом. І з часом це призводить до розлучень”, – каже Карі. Тому лягати спати треба разом.

 

2. Ви сподіваєтесь на секс.
Зрозуміло, що спальня і секс переплетені. Але очікування сексу лише тому, що ви лягли разом у ліжко – шкідливе для здоров’я вашого шлюбу, вважає терапевт, який спеціалізується на чоловіках, Курт Сміт. Усі ми знаємо, що таке бути неймовірно втомленими, не в настрої чи просто фізично здатними до близькості. Один з компонентів хорошого сексу – повага. Тому про свої очікування варто казати половинці до того, як ви лягаєте спати.

 

3. Ви берете телефон з собою у ліжко.
Багато з нас мають погану звичку: брати свої телефони і iPads з собою у ліжко.
Звісно, погортати Facebook-стрічку чи Instagram перед тим, як заснути, заманливо.
Але бути поруч з коханою людиною впродовж цього коротесенького вікна перед сном – набагато важливіше, вважає психотерапевт Лінда Ліпшат.

 

4. Ви фокусуєтесь на дітях впродовж усієї ночі.
Замість того, щоб насолоджуватись вечірніми годинами разом з родиною чи відпочити зі своєю половинкою, ви втомлені від домашньої роботи, ванни і казок на ніч. Коли ви уже вклали дітей спати, ви обоє виснажені. Тому все, на що ви потім здатні – склянка води і поцілунок перед сном, розповідає сімейний терапевт Лора Хек. І реальна втрата тут – втрата інтимності і зв’язку між вами і любимою. “Розробіть і впровадьте чіткі межі між вечірнім часом “для дорослих” і для родини, – радить терапевт. – Нехай проведення часу з коханою людиною перед сном стане для вас ритуалом, незалежно від того, що трапилось впродовж дня“.

 

5. Ви спите у різних ліжках або в одному, але надто великому.
Завелика дистанція між партнерами у ліжку може створити бар’єри. Пара може відчувати, що вони більші, ніж є насправді, каже психолог Аліса Кларк. І додає: доторки створюють відчуття зв’язку завдяки стимуляції окситоксину. Він викликає почуття задоволення, зниження тривоги і відчуття спокою поряд з партнером. А ліжко є природним місцем, щоб торкатись один до одного.

 

6. У ліжку ви говорите про список справ на наступний день.
Коли список справ на наступний день є останнім, про що ви розмовляєте з коханою людиною перед сном, це вбиває інтимний настрій і відчуття відпочинку. Обговорювати такі речі варто зранку. Якщо все ж варто обговорити щось заздалегідь, переконайтесь, після цього заснете з почуттям любові, радить психолог Раян Ховмс.

7. Ви посилаєте любого, або любу спати на диван.
Буває, ми можемо так розізлитись на свого партнера так, що в злості кажемо: “Я не хочу спати разом з тобою сьогодні. Іди на диван!”. Незалежно від причини, ми хочемо бути здатними сказати партнеру через слова чи вчинки, що досі любимо його – незважаючи на негаразди, переконує терапевт Даніель Кеплер. Це просто, коли ви обоє лягаєте у ліжко, тримаючись за руки чи просто торкаєтесь один до одного. А коли виганяєте партнера з ліжка, то відвертаєтесь від нього і створюєте фізичну та емоційну відстань між вами.

8. Ви вживаєте алкоголь без своєї половинки.
В бокалі вина чи коктейлю немає нічого поганого. Але ви повинні усвідомлювати, що реальність включає вашу людину. Якщо інколи випивати – то разом. Тоді це може бути інструментом, який з’єднуватиме вас і зменшуватиме стрес. Але якщо випиває лише один у парі – ефект може бути протилежним і віддалятиме вас один від одного. Пити самому – “чудовий” шлях зруйнувати шлюб, пояснює терапевт Зах Бріттл.

9. Ви зачіпаєте «важкі» теми у ліжку.
Коли ви піднімаєте важкі теми для дискусії у ліжку перед сном, то це, по-перше, рідко продуктивно. По-друге, тут немає й натяку на чуттєвість. Працювати і виховувати дітей – виснажливо і хаотично. Тому є сенс не зачіпати “важких” тем перед сном. Ініціювання таких бесід у ліжку – ідеальний спосіб втратити хороший сон і саботувати ваші стосунки. Нехай ваш час перед сном буде шансом на секс, сон чи легкі душевні розмови, радить психотерапевт Елізабет Ламотте. Це зміцнить ваш шлюб, створить відчуття спокою, єдності з коханою людиною і Ви отримуватимете задоволення.

 

Джерело тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *