Варшавський саміт НАТО для України

8 – 9 липня 2016 року у Варшаві відбувся саміт НАТО. Участь в саміті прийняли 65 делегацій з 28 країн-членів альянсу та також 26 делегацій від країн-партнерів. Загалом кількість учасників сягнула понад 2 500 тисячі людей, ще приблизно 2000 журналістів висвітлювали цю подію. Це 27-ма, за рахунком, зустріч на найвищому рівні за учатью глав держав та голів урядів країн-учасниць альянсу.

 

Досить символічнийм є той факт, що урочиста вечеря глав держав НАТО з запрошеними відбулась в Президенському палаці, де 61 рік тому, 14 травня 1955 року, було узгоджено та підписано створення Варшавського договору.

На саміті, як і очікувалось, генеральний секретар Єнс Столтенберг підтвердив наміри направлення війська НАТО на східні кордони. Мова йде про чотири батальйони загальною кількістю 3000 військовослужбовців. У Латвії розмістить свій батальйон Канада, у Литві займуть позиції військові з Німеччини, в Єстонію війська направить Британія і у Польщі дислокуватиметься батальйон США.

Щодо України, то не справдились очікування віце-премьер-міністра України І.Климпуш-Цинцадзе, яка надіялась, що у звітньому Комюніке буде відображено перпективи членства України в НАТО. Нащастя цього не сталося. Натомість на саміті затвердили пакет допомоги Україні але виключно домога організайного та консультативного характеру.

Після того, як керівництво Міністерства оборони України продавало нашим військовослужбовцям в АТО бронежелети та шоломи надіслані Канадою безкоштовно, як допомога, більше ніяка безоплатна матеріальна допомога не обговорюється.

Одним з результатів «допомоги» Україні буде візит міністра оборони Великобританії Майкла Феллона з метою первірити, так звані, реформи збройних сил України – «В останнє я був рік тому в Україні. Вважаю, що необхідно знову нанести візит та на власні очі побачити зміни, які у вас відбулися”, — зазначив Майкл Феллон.

Водночас в підсумовуючому Комюніке НАТО Україна зазаначається, як ключ до безпеки у Європі – що реально відповідає дійсності. Ну, а далі звичайне «бла-бла-бла» – « …про пітримку України в її рефомах…» – в результаті цих реформ українці скоро почнуть вмирати з голоду, «…про досягнення у боротьбі з корупцією…» – напевно НАТО мало на увазі розміщення міліонів нашого президента у панамських офшорах під час Іловаського котла.

На саміті вдосталь можно було почути, притаманну НАТО, неадекватність щодо визначень. Дії Росії характерезувались, як провокації, гібридна війна, анексія Криму, введення військ, агресивні дії і так далі. Проте ніхто не спроможний називати речі своїми іменами – війну – війною та визнати це офіційно, в документах!

Незважаючи на проблеми з термінами та поняттями, як П.Порошенко, так і Є.Столтенберг чітко усвідомлюють, що далеко не всі громадяни України бажають вступу до НАТО тому вирішено і надалі проводити пропаганду за вступ до НАТО, про що повідомив президент України – “Ми вважаємо, що наразі ми повинні здійснити реформи, і ми їх проводимо. І після цього український народ на референдумі вирішить, чи вступати нам до Північно-Атлантичного альянсу».

В той час коли в високих кабінетах вирішують нашу долю, ми  український народ, думаємо як просто вижити. І ми вижевомо! Назло їх рішенням та в супереч усьому!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *