Цинічна операція “Brexit Off” ?

341-річну Джо Кокс, депутатку Палати громад британського парламенту було вбито 16 червня, близько першої години дня,  на вулиці, в її селі Берсталл. Напад скоєно неподалік з офісом де пані Кокс проводила щотижневі зустрічі зі своїми виборцями.

За словами свідків нападник декілька разів вистрелив в Джо Кокс, а потім схилився над жінкою і наніс ще декілька ударів ножем.

2

Поліція повідомляє про затримання підозрюваного, 52-ох річного Томаса Майра. Він є місцевим мешканцем і проживає в Берсталлі останні 40 років. Багато з опитаних говорять, що він був замкненою людиною. Проте сусіди Томаса шоковані тим, що сталося і розповідають, як він допомагав їм по сусідсвту у садівництві. Брат підозрюваного стверджую, що Томас Майр ще у 2011 році почав страждати психічними розладами, але політикою ніколи не цікавився і не є агресивним. За словами свідків перед нападом Т. Майр кричав, щось на кшталт – “Британія повина стати пронад усе!”

Інформації поки що дуже мало і ще зарано робити остаточні висновки. Проте на думку аналітиків є підстави підозрювати спланованість та організацію цього жорстокого вбивства саме на передодні референдуму.

1. Пані Джо Кокс була обрана до парламенту у 2015 році від партії Лейбористів. Вона була відома тим, що агітувала за прийом дітей сирійських біженців та за продовження членства Британії в ЄС.

2. Томас Майр одинокий літній чоловік, який неагресивний і не цікавиться політикою але з психічними розладами. Дані про хворих людей знаходяться у місцевій поліклініці, доступ до якої не важко отримати спец службам. Відомо, що НЛП спеціаліст здатен запрограмувати людину на конкретні дії. При чому “спусковим механімом” на виконання цієї команди може бути анонімний дзвінок з кодовим словом.

3. Старий, добре відомий прийом вибору, так званої, “сакральної жертви”. Смерть якої викличе необхідні емоції мас, які в свою чергу будуть направлятись в потрібному напрямку. При чому думки самої жервти, ніхно не питає.

4. В зв’язку з вбивством Джо Кокс призупинено агітацію щодо “за” чи “проти” членства країни у ЄС. Але вже станом на сьогодні набрано близько 40 тисяч, з необхідних 100 тисяч, підписів щодо відміни референдуму.

Відомий юрист Древнього Риму Кассіан Лонгін Равілла,  у випадках коли відбуваються якісь, на перший погляд, незрозумілі речі завжди радив запитувати: “Cui prodest?” – “Кому вигідно?”.

Нагадаємо, що референдум з питання вийти чи лишатись Об’єднаному королівству в складі Європейського Союзу заплановано на 23 червня 2016 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *