Угорщина бореться за свою незалежність

Офіційний Брюссель продовжує активно тиснути та втручатись у внутрішні справи незалежної Угорщини. Єврокомісія відкрила нове Провадження через ухвалення угорським парламентом законодавства, що запроваджує більш прозорі правила щодо діяльності в країні неурядових громадських організацій, які фінансуються з-за кордону.

Згідно з прийнятого нового закону, усі неурядові організації, які щорічно отримують понад 24 тисячі євро фінансування з-за кордону, зобов’язані просто зареєструватись, як “підтримувані з-за кордону організації”. В іншому випадку їм загрожує закриття. Окрім того, такі неурядові організації під час публічних виступів мають позначатися як “організації, що отримують підтримку з-за кордону”.

У Європейській Комісії вважають, що цей закон нібито “не відповідає праву ЄС” та “посягає на право на свободу об’єднань”. Критики закону стверджують, що він спрямований проти проектів, які фінансуються в Угорщині американським мільярдером Джорджем Соросом.

Якщо протягом місяця Будапешт не відреагує на критику Брюсселя або відреагує недостатньо, то Єврокомісія відкриє чергове Провадження щодо порушення Угорщиною договору ЄС.

Будапешт звертає увагу на те, що Угорщина є незалежною країною і має право провадити самостійну внутрішню політику. А ухвалення нового закону вмотивоване тим, що він сприятиме підвищенню прозорості в роботі неурядових організацій, допоможе боротися з відмивання нелегальних коштів та протидіятиме фінансуванням тероризму.

Нагадаємо, що на початку квітня 2017 року парламент Угорщини вже ухвалив зміни до освітнього законодавства, згідно котрих, існує можливість закрити приватний навчальний заклад Джорджа Сороса, який він собі скромно назвав Центральноєвропейським університетом. Тоді, після прийняття таких нововведень Європейська Комісія також виявила занепокоєння і також відкрила провадження щодо Угорщини.

Які юридичні наслідки може мати відкриття даного провадження на разі не повідомляється. Відомо, що деякі провадження тривають роками – без будь-яких наслідків. У випадку із законом щодо неурядових організацій, то мова поки що йде тільки про пояснення від угорського уряду. А закон про вищу освіту уряд має покращити. Якщо він цього не зробить, Єврокомісія може подати до суду Європейського Союзу.

Віктор Орбан – прем’єр-міністр Угорщини

Але це не було б чимось фатальним. Проти Угорщини і так вже тривають понад 80 проваджень, стосовно порушень договору ЄС. До речі, проти Німеччини їх удвічі більше.

Відомий закулісний політичний гравець Джордж Сорос входить до складу організованого злочинного угрупування “Рокфеллерів”, яке об’єднає кілька десятків впливових родин.

Ще раніше угорський уряд відмовився виконувати вимогу бюрократів з Брюсселя розмістити в себе, так званих біженців. Так одним пострілом, уряд, вбиває двох зайців. Це демонструє власному народу свою турботу про нього, чим забезпечує собі підтримку. І друге – це вибиває цеглинку з авторитету брюссельської братії. Що також вигідно певним впливовим колам у західній Європі.

Прем’єр-міністром Угорщини є Віктор Орбан. Депутати від його партії “Фідес” також ще представленні і у Європейському парламенті, входячи до фракції Європейської народної партії (ЄНП). Усі намагання інших фракцій спонукати ЄНП до виключення представників цієї політичної сили зі своїх рядів не увінчалися успіхом.

Без потужної підтримки конкурентів “ОПГ Рокфеллерів”, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан ніколи б не пішов на пряме протистояння з силами, які представленні Брюсселем.

Як відзначають оглядачі, вихід міжкланових суперечок на медійний рівень означає жорстке загострення конфліктів між світовими гравцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *