США припиняє фінансувати, так звану, помірковану опозицію у Сирії

19 липня у США заявили про закриття секретної програми ЦРУ по фінансуванню та проведенню бойової підготовки для, так званої, поміркованої опозиції. Офіційно програма була запущена у 2013 році. Але з вступом ВКС РФ на сирійський театр бойових дій у 2015 році, ефективність найманців почала суттєво зменшуватись.

Дехто, з російськоорієнтованих експертів, намагається цей факт подати, як перемогу російської дипломатії та особисто російського президента. Помилково вважати, що політика Вашингтона щодо повалення президента САР Башара Асада провалилася. Для США це закриття, всього лишень, одного з проектів.

Варто пам’ятати, що в США ще існує проект “Ісламська держава”, котрий щоправда, також виходить з під контролю. Ще США протягом останнього року посилено вкладаються у розвиток військових підрозділів Пешмерги – армії курдів. У крайньому випадку, за потреби, не важко організувати атаку з використанням хімічної зброї і звинуватити в цьому Башара Асада. Що вже мало місце цієї весни. В наслідок чого, в квітні, ВМС США нанесли удар 59-ма ракетами по сирійському аеродрому в провінції Хомс.

Результат удару ВМС США 59-ма крилатими ракетами “Томагавк”, здійснений 7-го квітня 2017 року по сирійському аеродромі в провінції Хомс. На фото видно, як ракета влучивши в капонір, пробила захисний, декілька метровий, шар бетону і знищила літак.

Згідно інформації, яка була “надана” газеті The Washington Post, реалізація програми ЦРУ не привела до успіху і вийшла з-під контролю. При цьому великою проблемою стало те, що підготовлені бійці почали перебігати на сторону незавуальованих терористичних угруповань разом з тією зброєю, яку поставляли їм США. А керівництво Америки не звикло вкладати у щось великі гроші і нічого не отримувати в замін.

Рішення про припинення фінансування цієї програми було прийнято ще у червні, на нараді у Білому Домі, за участю президента США, голови ЦРУ Майкла Помпео, радника з питань національної безпеки Гербер Реймонд МакМастер та інших.

Але саме рішення передчасно не анонсувалось. Його вирішили оголосити після зустрічі Дональда Трампа з Володимиром Путіни у Гамбурзі 7 липня. І подали це для керівництва Росії, як сигнал готовності до налагодження відносин. В свою чергу Кремль підготував американським колегам рішення про припинення вогню в південно-західній частині Сирії, яке майже відразу змогли реалізувати. Це маленькі кроки в багатоходових комбінаціях де декілька сторін намагаються нав’язати свої правила гри.

Скільки саме було потрачено грошей на реалізацію програми ЦРУ з фінансування найманців не оголошується. На думку експертів, враховуючи відомий розмах операцій, можна стверджувати про суми в мільярди доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *