Не в ЄС – але все одно у Європі !

Нещодавно у своїй промові щодо “Брексіту” Тереза Мей заявила, що Велика Британія хоч і залишає ЕС проте все одно лишатиметься у Європі.

Виступаючи у Lancaster House, пані Мей заявила, що Британія це країна, інтереси якої поширюються за межі Європи. “Ми залишаємо ЄС, але не залишаємо Європу”, – заявила Тереза Мей.

Палац Lancaster House у Лондоні

Також прем’єр-міністр Британії невдало спробувала заперечити звинувачення та головні причини виходу країни з ЕС: “Наше рішення про вихід із Європейського Союзу не означало, що ми відкидаємо цінності ЄС. Це не означає бажання віддалитися від вас, бути подалі від наших сусідів. У нас не було на меті завдати шкоди ЄС у цілому або якійсь країні-члену ЄС. Ми не хотіли би переводити годинник назад у час, коли Європа була менш мирною, безпечною, і мала менше можливостей вільно торгувати”. Як бачимо сама себе видає – шапка на злодії горить.

Британський прем’єр також твердить, що Лондон хоче зберегти “якомога вільнішу” торгівлю з європейськими країнами. Пані Мей проговорилась про нові торгівельні угоди, що будуть нав’язані країнам ЕС – “Британія не мала б залишатися у європейському спільному ринку, оскільки це, врешті-решт, означатиме, що країна не виходить із ЄС взагалі. Ми не шукаємо членства у спільному ринку, натомість ми прагнемо якомога ширшого доступу до нього через нову, всеохоплюючу, сміливу і амбітну торговельну угоду“.

Можливо пані Мей має на увазі угоду про Транс-Атлантичне та інвестиційне партнерство – ТТІП (Transatlantic Trade and Investment Partnership) в новій редакції від Трампа? За думкою економічних експертів нав’язування Сполученими штатами саме цієї угоди означатиме сповільнення економіки ЕС на користь США.

На відміну від ганебної політики Ангели Меркель, Тереза Мей називала обмеження міграції серед своїх головних пріоритетів. Говорячи про свободу пересування, пані Мей наголосила, що громадяни ЄС і надалі будуть бажаними гостями у Великій Британії, але уряд має “взяти контроль над кількістю людей, які прибувають до Британії із ЄС”. В ліберастично налаштованих політиків це, як завжди, викликає занепокоєння та хвилювання.

Тереза Мей заявила, що навіть після того, як Велика Британія вийде з ЄС, Лондон підтримуватиме зовнішньополітичні пріоритети Брюсселя і співпрацюватиме з ЄС у питаннях безпеки. Механізм виходу із ЄС мають запустити до кінця березня 2017 року.

Очевидно, що можна бути європейською державою і не бути у складі ЄС. Британці завжди славились своєю прагматичною позицією і постійно орієнтуються на вигоди для власної держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *