МВФ намагається керувати Україною

На початку цього місяця Міжнародний валютний фонд надіслав листа до України з вимогою знизити ціну на Одеський припортовий завод, що виставлений на продаж урядом.

3

Фонд державного майна провівши, так званий, аудит виставив на продаж Одеський припортовий завод за ціною 523 млн. дол. США. Проте МФВ здалося, що український бюджет отримає забагато грошей і в своєму листі наполегливо рекомендували зменшити ціну. Аргументуючи свою позицію тим, що «…така висока ціна може змусити інвесторів не розглядати своєї участі в торгах, що негативно позначеться на інвестиційному кліматі, може налякати інших потенційних инвесторів…» та інше бла-бла-бла. Наче корупція режиму Пороха та іншої нечисті їх не лякає.

В.Гройсман, який станом на сьогодні тимчасово займає посаду прем’єра, та люди, інтереси яких він представляє, напевно вже давно домовились про те кому дістанеться даний завод та хто і скільки отримує відкату. Тому прем’єру довелось вічливо нагадати МВФ, що про ціну ще раніше було домолено на засіданні уряду. При чому на засіданні уряду за участі представників МФВ та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Але за тими балачками з уваги виходить головне питання. Якого біса взагалі відбувається продаж цього стратегічного підприємства?! Яке право мають купка злочинців при владі розбазарювати майно, що належить всім громадянам України?!

Основним призначенням підприємства є виробництво аміаку, карбаміду та іншої хімічної продукції. Завод також приймає і перевантажує в морські судна на експорт продукцію інших підприємств: аміак, карбамід, метанол і рідкі комплексні азотні добрива. Хімічна продукція від інших підприємств на перевантажувальні комплекси заводу надходить по залізниці і по аміакопроводу Тольятті-Горлівка-Одеса довжиною 2417км.

2

До складу Одеського припортового заводу входить:

два агрегати з виробництва аміаку початковій проектною потужністю 450 тис. тонн в рік кожен;

два агрегати з виробництва карбаміду початковій проектною потужністю 330 тис. тонн в рік кожен;

комплекс з перевантаження аміаку потужністю 4,3 млн. тонн на рік, зі складом на 120 тис. тонн;

комплекс з перевантаження карбаміду потужністю до 5 млн. тонн на рік, зі складом на 80 тис. тонн;

комплекс з перевантаження метанолу потужністю 1 млн. тонн на рік, зі складом на 48 тис. тонн;

комплекс з перевантаження рідких азотних добрив потужністю 500 тис. тонн в рік, зі складом на 36 тис. тонн.

Загальна площа території заводу становить близько 250 га.

Продукція заводу користується попитом на внутрішньому ринку, але основна її частина – близько 85%, експортується більш ніж в 30 країн світу.

В результаті модернізації технологічного обладнання завод працює з продуктивністю перевищує проектні потужності. Завантаження виробничих потужностей з виробництва аміаку становить 125%, а по виробництву карбаміду – 127%. Дані показники завантаження є кращими в країнах СНД. Два агрегату початкової проектної річною потужністю 900 тисяч тонн рідкого аміаку в даний час виробляють понад 1 мільйон тонн аміаку. А два агрегати з виробництва карбаміду, початкові проектні показники яких становили 660 тисяч тонн в рік, виробляють понад 800 тисяч тонн карбаміду.

І всього цього народ України може позбутися з волі шакалів, що тимчасово дорвалися до влади. Про їх здатність «засвоювати кошти» знають вже всі – від малого до великого в усьому світі. Коли до України приїжджав виіце-президент США Джо Байден він на промові у Верховній Раді казав, що корупція це найнебезпечніша ракова пухлина в Україні – а ця ракова пухлина стояла та аплодувала йому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *