30 днів терору у Західній Європі

Один місяць, з 14 липня до 13 серпня 2016 року, виявився насиченим на терористичні атаки у Західній Європі. Ось хронологія терортисичних нападів.

14 липня. Франція. Ніцца. Терористичний напад з використанням вантажівки. 84 людини загинуло, 300 людей поранено. Нападника застрелено.

ramdisk-crop_157718770_qg3eju_cut-photo-ru

Терорист у Ніцці перед тим, як його застрелили, їхав по людям майже два кілометри

18 липня. Німеччина. Вюрцбург. Напад терориста з Пакістану з сокирою на людей у потязі – 5 поранених. Нападника застрелено.

22 липня. Німеччина. Мюнхен. Терорист іранського походження застрелив 9 людей, 27 – поранено. Нападника застрелено.

germanyya_cut-photo-ru

Реакція правоохоронців Німеччини на терориста

1 серпня. Бельгія. Біженець з ножем напав на священника зайшовши до нього до дому, 1 поранений. Нападник втік.

4 серпня. Британія, Лондон, Рассел сквер. Напад невстановленої особи з ножем на перехожих. 1 людина загинула, 5 – поранено.

6 серпня. Бельгія, м. Шарлеруа, поблизу поліцейського відділу нападник з мачете, з криком «Аллах акбар!» напав та поранив 2 жінок пліцейських. На що прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель зауважив – “Ми уважно стежимо за розвитком ситуації”. Нападника застрелено.

8 серпня. Німеччина. Магдебург. Напад з ножем на перехожих, 2 поранено. Нападник втік.

13 серпня. На сході Швейцарії між містами Букс і Зеннвальд. Озброєний ножем чоловік напав на пасажирів поїзда. Щонайменше семеро людей отримали поранення та опіки, кажуть у поліції. Серед постраждалих є дитина та двоє підлітків.

15 серпня. Франція. На пляжі французького острова Корсика сталася масова бійка. В результаті зіткнень між біженцями/емігрантами та місцевими жителями в районі міста Сіско чотири людини отримали ножові поранення, було спалено три автомобілі. Зіткнення почалися після того, як турист спробував сфотографувати жінок в буркіні на пляжі. Хоча масова бійка наврядчи є терактом проте є певною інерцією попередньо заданих поштовхів. 

Перш ніж приступати до обговорення теми, варто визначитись з термінами. Терористичний акт чи терористична атака це є, ніщо інакше, як інструмент політики, один з методів з’ясування відносин між суб’ктами політики. Будь-який теракт слід розглядати виключно, як метод або спосіб впливу однієї фінансово-економічної сили на іншу. В окремих випадках теракт може слугувати, так би мовити, специфічною мовою символів між владними групами.

Причиною зазначених терактів, чітко протягом 30 днів, є протистояння різних фінансово-економічних угрупувань, умовно назвемо їх так. Хоча це дуже умовна назва і не в повній мірі відображає суть політичної сили, проте прийнятно для пояснень в межах даної статті.

Економічно-соціальна криза, від якої і лихоманить світ, не може не торкатись і економік тих країн, які вважаються успішними. Транс національним корпораціям (ТНК), що домінують у США, аби втримати власні позиції, нав’язують іншим своє бачення торговельних відносин. Так США вдалося продавити підписання угоди про Транс-Тихоокеанське партнерство – ТТП (Trans-Pacific Partnership), що йде на користь виключно ТНК. Схожу операцію планують провернути з економіками країн Західної Європи, нав’завши їм Транс-Атлантичне та інвестиційне партнерство – ТТІП (Transatlantic Trade and Investment Partnership) це дозволить ТНК за рахунок економік ЄС довше протриматися на плаву під час переходу до посткапіталістичного укладу.

ramdisk-crop_157718912_0iazxto

Країни-учасниці Транс-Тихоокеанського Партнерства

Проте прихильники ТТІП наштовхнулись на серйозний супротив частини представників ТНК Італії, Швейцарії, Німеччини, Франції. В даному випадку перша група, прихильники ТТІП, хочуть зберегти ЄС але сильно його послабити. Друга група сил – це супротивники ТТІП, намагаються розвалити ЄС в такому вигляді як воно зараз, але лишити ядро ЕС –  Північ Італії, Швейцарія, Німеччина, Франція. Ці обидві фінансо-економічні групи прагнуть ослабити ЄС але кожна для різної мети.

ramdisk-crop_157718948_pomsymm_cut-photo-ru

Карикатура на можливу угоду про Транс-Атлантичне та Інвестиційне Партнерство

При цьому складному протистоянні, ці різні сили, маючи різні кінцеві цілі, ситуативно діють в одному напрямку. І діють вони з комплексним підходом. Добре спланована терористична атака в Парижі 13 жовтня 2015 року в Парижі – “п’ятниця 13-го”, вибухи у Брюсельському аеропорту в березні 2016, приголомшувальна міграційна криза біженців у ЄС 2015 – 2016 років це все комплекс дій та заходів з метою послабити та дискредитувати, в очах власних громадян, політичні інституції ЄС.

Не зважаючи на відволікання мас люб’язним спілкуванням Клінтон з Трампом, жорстка гра провладних груп триває. Отож запасаймося попкорном та спостерігаємо, як цікаво змінюються епохи… як би тільки від цих перепетій нас не чіпляло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *