В Мінобороні не тільки крадуть, але й зменшують обороздатність держави

77 мільйонів 200 тисяч гривень витратило Міноборони, закупив по завищеним цінам 1200 наметів зразка 56-го року. 600 штук уніфікованих санітарно-барачних вартістю по 71 тисячі гривень. Та ще 600 штук уніфікованих санітарно-технічних вартістю по 58 тисяч гривень. Тоді як вартість такого намету на платформі prom складає 36 і 32 тисяч гривень за штуку відповідно. Тобто, Міноборони витратило на закупівлю наметів радянського зразка на 34 мільйонів гривень більше від реальної ціни. Постачальником наметів для Міноборони є приватна компанія Сівер-текс. При виробництві наметів компанія закуповує комплектуючі з Росії. Сівер-текс почав вигравати тендери у липні 2014-го року й відтоді отримав замовлень на понад 900 мільйонів гривень.

До слова, у лютому цього року, Збройні сили України отримали від США наметовий комплекс типу «Аляска», в якому вартість одного намету складає 127 тисяч гривень. Намети типу «Аляска» обладнані системою вентиляції, мають кондиціонер та підлогу. Закуплені Міноборони санітарно-барачні намети прийняті на озброєння в Радянському Союзі у 1956 році. Для опалення наметів взимку використовуються чавунні печі – буржуйки. По вмісткості – майже ідентичні з американськими, проте умови проживання суттєво відрізняються.

Нагадаємо, що це вже не перший випадок корупційного витрачання коштів в Мінобороні. Так у вересні цього року в Генштабі витратили 308 тисяч гривень на ручки з позолоченими та золотими деталями. До того у компанії, щодо якої ДБР відкрила декілька кримінальних проваджень, закупили хутряних пальт на 30 мільйонів гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *