Cвіт готується до повномасштабної війни… тільки не Україна.
З березня 2014 року, в наслідок домовленостей на “найвищому рівні”, Україна зазнала неочікуваної агресії з боку одного з гарантів її безпеки по Будапештському договору. Жахлива війна не зупиняючись пожирає людські життя, а тим хто вижив калічить душу і тіло. Та зупину їй не те, що не видно, а й навпаки – штучно створена воронка війни готова затягувати в свої криваві жорна ще більше людських доль.
Залишки міжнародного аеропорту в місті Донецьк
Війна між Україною та Росією розплющила очі багатьом наївним глядачам вечірніх порцій новин телебачення, що світ вже давно не спокійний, а так зване, міжнародне право нічого не варте, світ почав дуже швидко змінюватись і вже ніколи не буде таким, як колись!
На відміну від простих людей, політичні еліти світ сприймають адекватно, ілюзіями не страждають і уважно відслідковують дії один одного та проводять різноманітні контр заходи з метою відволікання уваги від основних власних намірів.
Проте україно-російська війна в чергове, після Лівії та Сирії, продемонструвала надзвичайну необхідність владним елітам бути здатним до військового захисту не тільки своїх економічних інтересів але й до особистого фізичного захисту. Маю надію, що читач розуміє, що інтереси громадян будь-якої країни використовуються виключно при побудові гасел та з метою маніпуляції останніми.
Пропонуємо коротенький огляд військових приготувань деяких країн.
Розпочнемо зі Збройних сил Російської Федерації, адже їй як агресору приділяється більше уваги та стосовно її військових приготувань більше інформації.
Нескінченним потом ллється інформація про постійне проведення навчань та перевірок боєготовності військ. Ми будемо уникати приведення статистичних даних, адже це маніпулятивний прийом не відображає реального стану речей – в самій Росії вже будь-яку поточну військову підготовку особового складу прирівнюють до вселенських навчань. Ми зупинимось на тих, що привернули нашу увагу.
Листопад 2015 року. Чорноморський флот РФ в нашому Криму поповнився двома військовими кораблями “Серпухов” та “Зелёный Дол” озброєними ракетами “Калибр-НК”, здатними уражати цілі на відстані понад 2000 км.
Малий ракетний корабель “Зелёный Дол” проекту 21631 типу “Буян-М”
14 – 22 червня 2016 року. У всіх військових округах РФ проведена раптова перевірка керівних органів, розгортання польових пунктів управління, перевірка арсеналів, стан резервних формувань та мобілізаційну складову з призовом громадян, які перебувають в запасі.
Квітень-червень 2016 року. ВПК РФ до Збройних сил поставив бригадний комплект “Искандер-М”, полковий комплект С-400 “Триумф”, корабель проекту 11356 “Адмирал Ессен”, ракету-носій середнього класу “Союз 2-1б”, 15 безпілотних літальних апаратів, 8 радіолокаційних станцій, 58 літаків та 34 вертольоти.
На сьогодні ведеться робота з формування 150-ої Ідріцко-Берлінської ордена Кутузова II-го ступеня мотострілкової дивізії, яка буде розміщена на трьох полігонах в Ростовській області. Плюс для підготовки особового складу, цієї дивізії, з нуля, в Ростовській області будується новий Кадамовскій полігон, який обіцяє стати одним з найсучасніших в Росії. На сьогодні завершується формування ще однієї, 10-ої Уральської, танкової дивізії.
Колона важкої техніки РФ
Серпень 2016 року. В Крим, поблизу Феодосії, до місця дислокації 18-го зенітного ракетного полку 31-ї дивізії військ ППО РФ поставлено новий комплект C-400 «Триумф». Додатково у Криму створено виробничо-технічну базу концерну “Алмаз-Антей” для обслуговування ракетної техніки. При чому наші комплекси ППО С-300 росіяни нам не передали, а залишили собі, що однозначно посилить можливості 18-го полку.
Розгорнута система ППО РФ С-400 “Триумф” поблизу Феодосії
З 16 по 18 серпня 2016 року у Псковській і Ленінградській областях відбулися військові навчання ОДКБ “Взаємодія 2016” де відпрацьовувалась легенда вторгнення незаконного збройного формування на територію країни. В тих навчаннях служби психологічної боротьби також демонстрували свою готовність – записаний жіночий голос через гучномовці звертався на різних мовах до солдатів НАТО з вимогою здаватися. “Солдати НАТО! Вас обманюють! Ви не миротворці! Складіть зброю! Ви воюєте на чужій території. Своїм віроломним нападом ви порушили спокій мирної країни. Вас наздожене справедлива розплата і гнів народу, який ще не зазнавав поразок ні в одній війні. Кидайте зброю, перестаньте бути маріонетками в руках ваших лідерів!”
Протягом 25 – 31 серпня 2016 була проведена повномасштабна перевірка стану військ Південного, Західного та Центрального військових округів, Північного флоту, Повітряно-космічних сил (ВКС) і ВДВ. Екіпажі штурмовиків Су-25СМ Південного військового округу відпрацювали посадки і злети з польового аеродрому. Як правило польові аеродроми використовуються коли війська стрімко наступають та необхідна своєчасна підтримка з повітря або в умовах, коли стаціонарні аеродроми знищені супротивником.
Окрім військових навчань, вперше перевірялась робота, в умовах воєнного часу, структурних підрозділів таких цивільних відомств як: Мінкомзв’язок, Мінфін, Мінпромторг, Росрезерв і Центробанк Росії. Територіальні органи виконавчої влади координували і контролювали переведення сфер діяльності на роботу в умовах воєнного часу, а також забезпечували мобілізаційне розгортання і заходи територіальної оборони в зоні відповідальності.
Залучення до військових навчань резервістів та цивільних міністерств дозволяє зробити висновок, що політичне керівництво Росії готується до великої війни в особливо важких умовах та при гострій нестачі особового складу – людських ресурсів.
З 1 вересня до 1 грудня 2016 року всі бригади ВДВ РФ будуть укомплектовані танковими ротами, озброєними модернізованими танками Т-72Б3. Такий підхід дозволяє зовсім по новому подивитись на класичну концепцію застосування парашутно-десантних військ.
Під кінець 2016 року до складу Північного флоту РФ увійде великий десантний корабель “Іван Грен”. На заміну французьких містралів був узятий радянський проект 1171-ВДК, який відмінно зарекомендував себе. “Іван Грен” може транспортувати 36 БТР або БМП, або 300 десантників. При цьому він вміщує ще й 13 основних танків. Корабель, оснащений шестиствольними автоматичними гарматами калібру 30 міліметрів з наведенням по радару і двома транспортно-бойовими вертольотами Ка-29.
Аеродром МО РФ в Арктиці
Особливої уваги заслуговує робота, що вже проведена МО РФ за Полярним колом. До кінця 2016 року в Арктиці планується завершити будівництво 9 аеродромів та військових містечок замкнутого циклу. Це – Земля Франца-Йосипа, острів Котельний, Мис Шмідта, острів Врангеля, архіпелаг Нова Земля, ряд об`єктів у Мурманській області. Станом на сьогодні майже завершено відновлення аеродромної мережі і створення єдиної системи моніторингу обстановки. Ці аеродроми здатні приймати, як тактичну, так і стратегічну авіацію, обладнані радіолокаційними комплексами і захист цих об’єктів здійснюється такими надсучасними системами ППО, як С-400 “Триуфм” та ЗРПК “Панцирь-С1”. Також аналогічні системи ППО встановлені на Камчатському півострові.
Житлові модулі військового містечка у Арктиці
Стратегічний бомбардувальник Ту-95 на аеродромі у Арктиці
Станом на сьогодні, на різних етапах будівництва та прийому до складу Північного флоту РФ, перебувають 8 атомних підводних човнів класу 885 “Ясень” озброєнні торпедами та крилатими ракетами та 8 ракетних підводних крейсерів стратегічного значення класу 955“Борей”.
Військовий підводний човен ВМС РФ
Якщо Росія так посилює цей напрямок, то з ким тоді вони там планують вести бойові дії?
І взагалі! Після введення, рядом країн, санкцій проти РФ у 2014 році, було багато прогнозів про швидкий та невідворотній розвал російської економіки. Проте спостерігаючи, на протязі двох з половиною років, величезні вливання коштів у військовому напрямку можна зробити припущення, що прогнози, або не врахували деяких можливостей російської економіки, або політичне керівництво країни вирішило, що зміцнення військової потуги є більш доцільним та життєво необхідним.
Н А Т О
В одному з інтерв’ю начальник штабу Сухопутних сил Сполучених штатів Америки генерал Марк Міллі дав власне бачення війнам майбутнього – “Навколишнє середовище сьогодні принципово інше. Майбутні війни можуть вестися звичайними збройними силами, спецназом, партизанами, терористами і злочинцями, змішаними разом, в дуже складних умовах місцевості, з потенційно високою щільністю цивільного населення”.
Польські танки на параді у Варшаві до Дня війська польського
Міністр оборони Литви Юозас Олекас заявив, що Польща і країни Балтії ведуть переговори про створення регіональної системи протиповітряної оборони.
“Anakonda 2016” – військові навчання НАТО у Польщі
Протягом 2014 – 2016 років у НАТО було втричі збільшено чисельність сил швидкого реагування – до 40 тисяч військових. Створена група надшвидкого реагування чисельністю 5 тисяч військових, яка протягом 48 годин може бути розгорнута у будь-якій точці Європи. Альянс створив 8 нових малих штаб-квартир у східних країнах, завдання яких – координувати пересування техніки, проведення навчань і накопичення необхідного обладнання.
В рамках навчаь “Anakonda 2016” проведена операція “Dragon Ride II” – швидке переміщення з Німеччини до країн Балтії військової техніки
За попередні роки, старі військові бази часів СРСР, що знаходяться на території Латвії, Литви, Естонії, Польщі та Румунії відновлено згідно стандартів НАТО і відтепер на цих об`єктах дислокуються війська Альянсу та при початку бойових дій бази здатні збільшити пропускну здатність особового складу, військової техніки та вантажу. З початку 2017 року до країн Балтії та Польщі прибудуть чотири батальйони з США, Німеччини та Британії. Кожен батальйон налічуватиме від 800 до 1000 осіб та матиме на озброєнні важку техніку.
В Румунії, після тривалих дипломатичних переговорів та торгів з Росією, НАТО все-ж-таки розгорнула система ПРО.
Також Брюсселем розглядається питання створення багатонаціональної бригади у Румунії.
З 7 до 17 червня 2016 року в Польщі проведено найбільші за її історію навчання “Anakonda 2016”. В навчаннях приймало участь 31 тисяча військових з 24 країн, задіяно 3000 одиниць військової техніки серед якої 12 кораблів і 105 літальних апаратів. В рамках цих навчань відтреновано маневри “Swift Response” (“Швидка відповідь”) під час котрих з США до Європи було перекинуто десантні війська. Операція “Dragon Ride II” включала в себе швидке переміщення з Німеччини до країн Балтії бронетранспортерів, самохідних гаубиць та іншої військової техніки близько 400 одиниць.
Станом на сьогодні в сусідній Польщі вже створено Територіальні Добровольчі Сили чисельністю 100 тисяч людей. А з початку 2017 року Польща планує ще окремо збільшити чисельність власне Збройних сил – зі 100 до 150 тисяч.
Велика Британія відновила патрулювання Арктики підводними човнами Флоту Її Величності та саме для цих потреб запустила на орбіту окремий супутник GPS, котрий здатний безперебійно приймати сигнал не дивлячись на арктичні поміхи.
18 липня 2016 року парламент Британії проголосував за модернізацію ядерного озброєння.
Тактична ядерна бомба В61, на озброєні США
2 серпня 2016 року США оприлюднили розробку нового ядерного озброєння та заміну ядерних бомб, що на сьогодні перебувають на озброєнні. Заміні підлягають всі ядерні тактичні бомби, що знаходяться на складах військових баз США в Бельгії, Голландії, Італії, Німеччині, Туреччині.
К и т а й
2 серпня 2016 року Міністр оборони Китаю Чан Ваньцюань під час інспекційної поїздки по прибережним районам провінції Чжецзян закликав громадян КНР готуватися до народної війні на морі для захисту суверенітету країни. За словами міністра, військові, поліція і народ повинні готуватися до мобілізації для захисту суверенітету і територіальної цілісності країни. Крім цього Ваньцюань розпорядився просувати заняття з цивільної оборони для громадян КНР.
Нагадаємо що в Південно-Китайському морі Китай створив штучні насипні острови і позиціонує їх як територію Китаю з відповідною вимогою – на відстані 12 миль від островів це – територіальні води Китаю і відстань 200 миль – зона економічних інтересів. На одному з островів вже встановлена система ППО Китаю, ще на чотирьох островах збудовано 4 аеродроми. З військової точки зору це дає змогу здійснювати нагляд за торгівельними шляхами та контролювати перехід між Тихим та Індійським океанами, що в свою чергу спричиняє виникненню суперечностей між КНР та США.
Китайський авіаносець “Ляонін”. Колишій україський авіаносний крейсер “Варяг”. За легендою фірма з країни Макао купляла корабель для плавучего готелю, казино та цетру розваг. У 1998 році Фонд державного майна України офіційно отримав за це 20 млн. дол. Скільки було відвалено на хабарі київським можновладцям китайська сторона не розголошує.
Аби не втомлювати читача, в даній статті, ми упустимо огляд військово-політичних взаємовідносин між Турцією і Сирією, Іраном та США з Ізраїлем та іншими мусульманськими Близько-Східними державами.
Та одразу перейдемо до характеристики стану військового потенціалу нашої рідної країни.
Військово-морські сили України.
За два з половиною роки, в питаннях розвитку флоту, не зробили абсолютно нічого. З початком війни тимчасово виконуючим обов`язки Головнокомандуючим ВМС України призначено Гайдука С.А. на умовах , що за його командування він буде стримувати будь-які пориви щодо розвитку українського флоту. З цим він успішно справлявся та у квітні 2016-го, з ганьбою, пішов у відставку. Після нього Порох, порадившись з відомими зрадниками – Турчиновим, Полтораком та Муженко, призначив нового холуя – сухопутного генерала-майора Воронченко І. А., який у флотських справах абсолютно нічого не петрає!
І одним з перших рішень Воронченка є, майже вдвічі скорочення, штабу командування ВМС. Люди, які розуміються на військовій справі, знають, що скоротити набагато легше, а ніж знову відновити. Скорочення командних, штабних структур безпосередньо веде до скорочення всього ланцюжка підрозділів. Тому і сумні очі в моряків, бо розуміють, що тимчасове політичне керівництво України не буде розвивати флот, а їх в чергове кинули.
Після відходу частини наших сил до складу ВМС РФ Україна має на озброєнні лише сім бойових суден різного класу. Проте наш ВПК володіє потужними підприємствами, що здатні будувати військові кораблі різного класу. До прикладу, на верфях миколаївського заводу у 1999 році для ВМС РФ був збудований ракетоносець “Москва” – нині флагман російського флоту.
Фрегат “Гетьман Сагайдачний” – флагман ВМС України
Зараз Україні вкрай необхідно хоча б 3 – 4 корвети! І кожен з них вартує 200 – 250 млн. дол. – відчуваєте вартість рідного флоту та морського іміджу?! Не кажучи вже про крейсери, фрегати, есмінці, підводні човни, десантні кораблі та інші. Ниття, що вічно бракує коштів не відповідає дійсності! Ось Порох, наприклад, не ниє, що в нього не має грошей – для нього Україна багата країна – під час Іловайського котла, наш гарант відкривав багатоміліонні рахунки в Панамській офшорній зоні.
З початку війни, на флоті, в кількісному чи якісному складі нічого не змінилося, що, в поєднанні з іншими “хворобливими питаннями”, не дає виконувати навіть елементарні завдання поза береговою смугою. В перспективі, можлива блокада морських комунікацій силами РФ, призведе до повного паралічу морських вантажоперевезень України.
Флот дорогий і політичному керівництву не потрібний. Ще в 2014 році лунали ідеї перенести командування ВМС від моря подалі в Миколаїв, зробити з флоту флотилію і підпорядкувати сухопутному командуванню. Вже зараз з флоту забирають бойові частини і переводять у новостворені Сили спеціальних операцій. Залишиться практично нічого – старі залишки кораблів, органи управління і небойові підрозділи забезпечення. Очевидно, що процес знищення флоту продовжується і йде чітко за планом. Скоро почнуть формувати громадську думку, що нібито “…флот, як окремий вид збройних сил, нам не потрібен. Ви ж бачите, що він небоєздатний, спільна з НАТО-коаліція у Чорному морі нам допоможе, нас захистить”. Підготувавши суспільство, з легким серцем, перепідпорядкують залишки флоту, наприклад, Південному оперативному командуванню і зроблять флотилію.
Військово-повітряні сили України.
З авіацією ситуація така сама, дуже кепська. На початок війни на озброєнні Військово-повітряних сил України перебувало 170 бойових літаків (бомбардувальник, винищувачі, штурмовики), а боєздатними з них вважалися 40 одиниць. Під час війни було збито 7 літаків (5 – Су-25 та 2 – Миг-29). За час війни Міністерство оборони ввело у стрій тільки 6 одиниць Міг-29 та 2 одиниці Су-25. Це при тому що ВПК України володіє Львівським авіаремонтним заводом (Міг), Одеським авіаційним заводом (Міг), Запорізьким авіаційним завод (Міг та Су).
Загалом Україна володіє 17 авіаційними підприємствами! Україна одна з небагатьох країн в світі, що володіє закритим циклом випуску літаків. Хоч випускати ми можемо тільки літаки стратегічної авіації але також наш ВПК дозволяє ставити “на крило” і всю тактичну авіацію!
Проте за два з половиною роки війни Верховний головнокомандувач здатний ввести в стрій тільки 8 машин замість 7 збитих ворогом.
З бойовими вертольотами ситуація аналогічна, якщо не гірша. На кінець 2012 року на озброєнні Сухопутних військ ЗСУ перебувало 72 вертольоти – зараз всього 10 Мі-8 та 10 Мі-24. Ще 26 машини здаються в оренду, де інші невідомо.
Ударний вертоліт Мі-24. Нажаль таких красенів в нас позосталось тільки 10 машин.
По при критичний стан тої техніки, що ще може вести бій, в наших збройних силах брак досвідчених пілотів – кого скоротили, хто сам пішов через низьку зарплату, а підготовка молодих пілотів не проводиться.
Ракетні війська входять до складу Сухопутних сил ЗСУ. Наразі на озброєнні України є тільки старенькі радянські ракети “Точка-У”, за час війни українські війська здійснили близько ста пусків ракет з різними бойовими частинами. Частину з них було підбито російськими системами ППО. Скільки ще лишилось у нас в арсеналі даних ракет достеменно невідомо.
В січні 2016 року Порох разом Пастором щось мямляли про “Нептун” та “Вільху”. КБ “Південмаш” з гордістю представив розробки “Сапсан”, “Гром” та “Коршун” але зрадники у високих київських кабінетах не дають кошти на проведення навчальних стрільб на полігонах, підгонки/доопрацюванні щодо можливих недоліків, навчанню бойових розрахунків, серійне виробництво та поставки в армію. Все це гальмується, бробуксовується як і при Янику.
Досвід бойових дій в таких країнах як: Ірак (1991), Югославія (1999), Афганістан (2001), повторно Ірак (2003), Лівія (2011), Сирія (2011-2016) та інших, наглядно демонструє той факт, що успіх в сучасних війнах досягається при повному домінуванні у небі та за наявності високоточного ракетного озброєння.
Схема дуже проста: розвідка повідомляє командуванню про місце знаходження військових частин супротивника, розміщення техніки, командних пунктів, систем ППО, військових складів, всіх об`єктів військової інфраструктури та переміщення автоколон військової техніки. По цим координатам ракетні війська та авіація систематично наносить удари, тим самим поступово знищуючи військову потугу ворога. Удари наносяться систематично та послідовно – відрізаючи шляхи поновлення запасів та сил, повністю оточуючи противника, зменшуючи можливості супостата та здійснюючи деморалізуючий вплив на його особовий склад та на мирне населення ворожої країни.
При досягненні потрібного ефекту відбувається наступ сухопутних сил, продовжуючи злагоджено діяти з авіацією, розвідкою та підрозділами спеціального призначення.
Наші війська у східній Україні
Але аналізуючи підготовчі дії політичного керівництва України зрозумілим стає, що вони готуються до іншого сценарію. На параді до Дня Незалежності відомий клієнт Панамських банків наголошував, що в Україні одна з найсильніших армій світу. Але ця мерзота людям в очі ще не так може брехати.
В Збройних сил України відносно прийнятна бойова підготовка механізованих підрозділів (озброєнні БТР, БМП, МТ-ЛБ, десантні війська БМД), танкових військ (озброєнні Т-64, Т-72, Т-80, Т-84у) та артилерія(САУ“Гвоздика”, САУ“Акація”, “Рапіра” та ін.). В основному це ті сили, що планується використовувати. Але використання, вище зазначених підрозділів, без потужного прикриття авіацією та потужною підтримкою ракетними військами це війна методами та способами 1930-х років, якщо не Першої світової. Бо навіть у Другій світовій противники намагались домінувати в небі.
Наші війська у східній Україні
Ситуація дуже схожа на те, що Порох, Муженко, Полторак та Турчинов вчергове готують кращих синів нації до нових котлів. Посадять на броню і скомандують “Вперед”… згідно, кимось затвердженим, планом…
Наші війська у східній Україні
Автор: Павло Дзямко