В Індії річки Ганг і Ямуна визнані юридичними особами та живими істотами

Відповідно до рішення Високого суду індійського штату Уттаракханд, від 20 березня 2017 року, річки Ганг і Ямуна (Джамна) оголошено живими істотами. У рішенні суду зазначено, що річки є “юридичними і живими істотами, що мають статус легальної особи з усіма відповідними правами та обов’язками”. Це означатиме, що забруднення цих річок тепер не відрізняється від завдання шкоди людині.

Штат Уттаракханд розташований в Гімалаях, де знаходяться витоки найвідоміших двох річок. Уряд штату намагається боротися з проблемами захоплення берегів річок та їх засмічення.

Напередодні, 17 березня, схожий закон прийнято парламентом Нової Зеландії, визнавши річку Уонгануі живою істотою.

Нагадаємо, що у серпні 2013 року, Міністерство навколишнього середовища та лісового господарства Індії присвоїло дельфінам статус “особистостей, що не відносяться до людського роду”. Індія стала першою країною, що офіційно визнала унікальний інтелект і самоосмислення у дельфінів.

Згідно з останніми дослідженнями, дельфіни звертаються один до одного по імені і можуть запам’ятовувати унікальні імена – звуки, що подаються “старими друзями” і почуті ними лише одного разу навіть 20 років тому.

До того, як їм виповниться рік, дельфіни вибирають самі собі унікальні імена, що представляють собою ряд складних звукових сигналів. З цього моменту всі інші дельфіни однієї соціальної групи використовують персональне ім’я кожного при звернення один до одного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *