Перший місяць року. Головне у січні

1 січня – Мешканців міста Київ “порадували” підняттям оплати за теплу воду та опалення на 22%. Паскуди при владі на цьому не зупиняться – це далеко не останнє підняття тарифів і не тільки для киян, а й для всієї країни. Маси терплять, зловладці активних громадян утискають, звільнити народ від ярма нікому…

4 січня – Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. Відтепер у більшості українських церков, окрім двох центрів впливу Москви та Риму, з’явився ще й третій – Стамбул.

8 січня – Новобраний голова парламенту Венесуели відмовився визнати Ніколаса Мадуро президентом країни.

10 січня – під час інавгурації законно обраного президента Мадуро Венесуели, країну охопили вуличні протести.

11 січня – Вступив в дію малозрозумілий та суперечливий Закон про секс.

Малозрозумілий він тому що відтепер вимагається згода людей при зайнятті сексом проте, як саме повинна виглядати ця згода ніде не зазначено. Тільки до ст.152 додається: “Примітка: Згода вважається добровільною, якщо вона є результатом вільного волевиявлення особи, з урахуванням супутніх обставин.” Як саме має виглядати згода – письмово чи усно – не регулюється. Також незрозуміла позиція щодо “…з урахуванням супутніх обставин…” – чи вважатиметься згода чинною та правомірною якщо “супутні обставини” хтось не врахував. Або “супутні обставини” були враховані, але з часом змінились.

Це повна профанація та маячня. Проте так виглядає, що таким вишуканим прийомом, в основі якого лежить відволікання уваги на одну з п’яти людських пристрастей, відвели увагу від ст.126 де зазначено наступне:

Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, – карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років”.

Досить абстрактне введення. Чи можна вважати за економічне насильство небажання чоловіка давати гроші своїй жінці? Та як чітко визначити чи призвело це до її емоційної залежності? Також під цю статтю можна підвести і конфлікт підлітків з батьками.

Цей закон втручається в надчутливу сферу сімейного життя і ця спроба досить не вдала. Даний закон не вирішує причини виникнення можливих конфліктних ситуацій, не нейтралізує ці причини, а лише дає привід для маніпуляцій і зловживань.

12 січня – В місті Калуш, Івано-Франківської області загорівся олефіновий завод “Карпатнафтохім”. Пожежа тривала близько доби. Достеменні причини пожежі не оприлюднюються. Вплив токсичних викидів на екосистему не оголошуються.

Пожежа на заводі “Карпатнафтохім”

15 січня – В Гданську, під час офіційного заходу показово вбито мера міста. Вбивця з бейджиком якогось ЗМІ пробрався на сцену та наніс декілька ударів в район серця. Мер, Павел Адамовіч, помер у лікарні після тривалих спроб його врятувати. Перед затриманням вбивця встиг викрикнути декілька безглуздих звинувачень на адресу мера, аби створити образ божевільного. Таке відверто показове замовне вбивство демонструє надзвичайно високий рівень напруги та конкуренції серед польських владних кіл.

Вбитий мер польського міста Гданськ Павел Адамовіч

17 січня – Конституційний суд Польщі визнав неконституційними положення закону про Інститут національної пам’яті, що стосуються злочинів українських націоналістів під час Другої Світової війни. Цей позитивний крок назустріч зі сторони польської влади в подальшому наддасть можливість знизити рівень напруги у двосторонніх відносинах та перейти до конструктивного діалогу.

19 січня – Американський генетик Джеймс Уотсон отримав Нобелівську премію за опис структури молекули ДНК, проте через його погляди він був позбавлений декількох почесних звань в лабораторії “Колд-Спрінг-Харбор”. Ще у 2007 році вчений заявив – “Я, взагалі-то, бачу похмурі перспективи для Африки, тому що вся наша соціальна політика будується на допущенні факту, що у них рівень інтелекту такий же, як у нас – тоді як всі дослідження говорять, що це не так.” Ці ж слова він повторив 12 років потому для документального фільму, показаного на американському телеканалі PBS, що викликало неадекватну реакцію в прозомбованої частини суспільства.

23 січня – Голова парламенту Венесуели Хуан Гуаідо оголосив себе новим президентом. Це без проведення виборів. Його відразу визнали США та Франція. Росія і Китай підтримують діючого президента Ніколаса Мадуро. Сильних світу цього не цікавить рівень прав і свобод людей десь у засушливій Африці. Але з Венесуелою все по інакшому – тупе жадібне керівництво та наявність величезних нафтових запасів неодмінно притягує до себе демократизаторів.

Хуан Гуаідо – голова парламенту Венесуели

24 січня – Оболонський районний суд міста Києва визнав винним четвертого президента України у державні зраді та пособництві в агресивній війни. Громадянина Януковича засудили до 13 років позбавлення волі. Нажаль за цими статтями не притягнуто до відповідальності першого, другого, третього та п’ятого президентів. Поки що…

26 січня – Дональд Трамп підписав тимчасовий бюджет країни до 15 лютого. Так призупинився Шатдаун в США, що тривав рекордні 35 днів. Це було пов’язано з неприйняттям державного бюджету на наступний рік. В такому випадку урядові органи припиняють роботу і працівники федеральних установ йдуть у вимушену неоплачувану відпустку. Конфлікт розгорівся на ґрунті небажання Конгресу затверджувати бюджет, в котрому закладено 5 мільярдів на будівництво стіни на кордоні із Мексикою. Американський президент вимагає побудувати стіну на кордоні аби зменшити незаконний наплив мігрантів до країни. З середини лютого Шатдаун може відновитися.

28 січня – Міністерство фінансів США запровадили санкції проти венесуельської державної нафтової компанії PDVSA.

31 січня – Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України несподівано та з порушенням регламенту проголосувала за дострокове розірвання контракту з головою правління Зурабом Аласанією. За непідтвердженими даними Аласанія не висвітлював поки що діючого президента Порошенка в такому світлі, як би тому хотілось. Гаряча фаза виборчої лихоманки змусила сили, що стоять за Порошенком в протиправний спосіб поміняти керівника одного із ЗМІ. Боротьба між політичними опонентами стає все запеклішою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *