Огляд подій тижня
Збитки від рос агресії 100 мільярдів
Україна втратила 98,4 мільярда доларів через окупацію Криму і війну на Донбасі. Про це йдеться в доповіді старшого наукового співробітника Eurasia Center Atlantic Council Андерса Аслунда. Аслунд вважає, що українські високопосадовці не зацікавлені в боротьбі з корупцією, бо контролюють економіку і отримують від цього прибутки.
Премія Нафтогаз
Голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв та комерційний директор Юрій Вітренко отримають на двох 13,9 мільйона доларів з 37 мільйонів доларів премії, передбаченої правлінню НАК за перемогу в Стокгольмському арбітражі.
Приватизацію “Укргазвидобування” обговорювали Коболєв, Пномарьов та Сорос.
Фейкова справа з Бабченко
“Кілер” Бабченка каже, що замовник хотів убити 60 людей до осені. Спочатку мова йшла про 30, потім про 47, зараз про 60. Цимбалюк підтвердив, ще дві “цілі”, про які знав він, – це активіст одеського Євромайдану Тодор Пановський і екс-працівник ФСБ РФ Ілля Богданов, котрі, до речі, відсутні у списку 47, зате там є Максим Осадчук та Денис Мацола. У жовтні 2017 року спецпідрозділ СБУ “Альфа” вдерлася до них у помешкання, поклала лицем в підлогу, перекинула все догори дном, зробила фотку якогось чорного плакатіка, молотка, газового балончика – типу це от вещдокі і гучно, на всю країну, прозвітувала про затримання організованого злочинного угрупування, що фінансується з Росії. А тепер значить “агенти кремля” у списку тих, на кого полює кремль? І СБУ , значить, тепер їх має/збирається захищати?
Спецоперація СБУ, внаслідок якої до Василя Грицака на курси підвищення кваліфікації записались голови ЦРУ, ФБР, Моссаду та Мі6, продовжує набирати обертів. Публікацію «списку зрадників» прес-секретарем генерального прокурора Ларисою Сарган не залишили без уваги в Європі. Цікавим є прихід працівників СБУ до людей з цього списку і подальше їх пресування та залякування.
Сміттєпереробний завод у Львові
Львівське комунальне підприємство “Зелене місто” оголосило конкурс на будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів у Львові. Епохальне рішення. Згадуючи історію, котра передувала – необхідно згадати як Андрій Іванович Садовий в 2006 році на першій передвиборчій кампанії із обличчям христострадальця-мученика обіцяв вирішити це питання «другого Чорнобиля».
Марш за сімейні цінності заборонено висвітлювати всім всенаціональним ЗМІ.
Закон про Антикорупційний суд підписаний Порошенком
Проте цього закону недостатньо для створення Антикорупційного Суду – так сказав голова НАБУ Артем Ситнік. Необхідним також є «маленький технічний законопроект», щоб запустити роботу та уникнути спекуляцій навколо законності його створення.
Нацбанк подав відразу 2 позови до Коломойського щодо погашення кредитів-рефінансування на суму близько 10 мільярдів гривень.
Фонд державного майна дав старт великій приватизації
“Фонд підписав 22 накази про приватизацію об‘єктів великої приватизації. До переліку приватизації на 2018 рік увійшли 26 підприємств. Зокрема, це: ПАТ “Центренерго”, низка обленерго і теплоелектроцентралей, ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, вугільна компанія “Краснолиманська”, “Азовмаш”, “Турбоатом”, “Електроважмаш”, “Сумихімпром”, Одеський припортовий завод, Запорізький титано-магнієвий комбінат, “Украгролізинг”, ПАТ “Аграрний фонд” та Державна продовольчо-зернова корпорація.
Очікується, що продаж цих об’єктів принесе державному бюджету 21,3 млрд грн.
Європарламент проголосував за нову макрофінансову допомогу Україні в 1 млрд євро. Якщо все піде добре, перший транш може бути виплачений у вересні. 527 депутатів проголосували “за” і 127 – проти”.
Антикорупційний Суд. Як виявилось…
Апеляції щодо справ НАБУ, які зараз уже розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не в новоствореному антикорупційному. Така норма з’явилася в оприлюдненому сьогодні тексті закону. Ця правка не була зачитана головою комітету правової політики та правосуддя у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювалася на комітеті. Вона з’явилася в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, а сьогодні – у вже оприлюдненому законі. Її також не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Верховної Ради.
Ця норма – це амністія для всіх ТОП-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням.
Тепер закон передбачає, що справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені так само в загальних судах. Отже, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду.
Натомість, згідно із попередніми домовленостями з міжнародними партнерами, апеляція справ, які зараз знаходяться на розгляді в загальних судах, мала б відбутися в апеляційній палаті Антикорупційного суду.
Крім того, це означає, що найближчі вироки проти топ-корупціонерів країни українці побачать не раніше, ніж через 2-3 роки, бо щонайменше півроку займе створення Антикорупційного суду, ще 1,5-2 роки в двох інстанціях розглядатимуться самі справи, які тільки туди потраплять.
Червона картка Путіну – Жданов закликав міністрів спорту до бойкоту ЧС 2018
Генпрокуратура закрила кримінальне провадження за втрату Криму. Ніхто ні за що не несе відповідальності. Винуватих у нас нема.
Кабінет міністрів схвалив проект указу президента про звільнення голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського. За інсайдерською інформацію головним претендентом на звільнену посаду буде Юрій Гримчак.
Інформація про зустріч заступників Луценка із Ставицьким, запис розмови, вимоги хабаря. Заступники генпрокурора Євген Єнін та Анжела Стрижевська таємно зустрічалися з екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким в Ізраїлі. Племінниця “безквартирного” міністра виявилась мільйонеркою.
Мати лідера “Радикальної партії” Олега Ляшка Любов Ляшко оформила свідоцтва про право власності на квартиру площею 77 кв. м і 14-метрове машиномісце на столичному Печерську.
Київ може залишитись без гарячої води – Нафтогаз відмовляється підписувати угоду з КМДА. У Кличка кажуть що готові судитись, погрожують відключити комунікації будівлі НАК «Нафтогаз».
Мер Києва Віталій Кличко заявив, що готовий судитися з НАК “Нафтогаз України”, який відключив понад 3 тисячі будинків столиці від гарячого водопостачання через небажання міської влади забрати мільярдні борги ПАТ” Київенерго”.
Росія проводить військові навчання з захисту від зброї масового ураження. Відзначається, що на аеродромах і в призначених районах розгорнуто пункти спеціальної обробки, куди для ліквідації наслідків умовного зараження залучені авіаційні, мотострілкові, танкові, ракетні, артилерійські підрозділи і сили протиповітряної оборони, в тому числі пускові установки, транспортно-заряджають машини оперативно-тактичних ракетних комплексів “Іскандер-М” і зенітних ракетних комплексів С-400.