Країна – ласий шматочок
Україна займає менше 0,5% території суші планети, проте в її ґрунтах знаходиться 5% світових корисних копалин. Природні ресурси – один із важливих факторів російської військової агресії, який часто залишається поза увагою. За оцінкою різних дослідницьких центрів, вартість корисних копалин України становить близько 15 трильйонів доларів.
При цьому понад 70% загальної суми припадають саме на три східні області – Донецьку, Дніпропетровську та Луганську. В загальній вартості корисних копалин 62% забезпечує кам’яне вугілля, 14% – залізна руда. Загальний обсяг корисних копалин – 111 млрд тон. Окремої уваги заслуговують поклади природнього газу, уранових руд, літію, титану, калію, золота та інших рідкоземельних металів. Надзвичайно багаті поклади та високої концентрації знаходяться у безпосередній близькості один від одного.
Окрім надр в глибині землі, ще велику цінність становить сама поверхня України. Її територія друга за розмірами в Європі (після континентальної частини Росії). З 603 тисяч кілометрів квадратних (60 млн га) – понад 70% ( 42,7 млн га) – це земля сільськогосподарського призначення. Насиченість водними ресурсами дозволяє збирати в Україні стабільно високі врожаї. І при тому – без оглядки на кліматичні зміни. Зі збільшенням населення планети, виробництво агропродукції, в майбутньому набиратиме все більше значення.
При намагання зрозуміти причини нападу Росії на Україну зазвичай озвучується симпатичні росіянам ідеї, про відновлення Російської Імперії або Радянського Союзу. Або путінське угрупування вдається до нелогічних пояснень на кшталт “Росія змушена була напасти першою, щоб на неї не напали країни НАТО”. Проте фактор корисних копалин та родючість ґрунтів часто залишається в тіні та не згадується.
Наразі демократичний світ проводить досить стриману політику щодо приборкання агресора. А тим часом російські війська просуваються і захоплюють нові українські села.
Уряд України та місцеве населення зорієнтовані на інтеграцію в євро-атлантичні спільноти. І формально, і ментально знаходять в фарватері Західного світу.
Зрештою, хто переможе в конкуренції за цю територією, то й і розпоряджатиметься ресурсами в багато трильйонів, та впливатиме на доступність їжі на планеті.