Як підготуватися до носіння важкого рюкзака
Рюкзак є неодмінним елементом спорядження під час війни, постапокаліпсу та інших агресивних умов. Знання як його правильно використовувати та підготовка до відповідного фізичного навантаження може допомогти збереженню Вашого житя або життя близьких Вам людей.
Вибір рюкзака
В першу чергу рюкзак повинен бути якісним – з міцних тканин та надійної фурнітури. Зазвичай такі рюкзаки виготовляються компаніями, що давно спеціалізуються на туристичному спорядженні або ті, котрі працюють на військових замовників. Придбати якісний рбкзак можна , як в туристичних магазинах, так і в військових. Проте будьте уважними і не купуйте рюкзаки сумнівної якості, що зроблені начебто під натівські старндарти, вони часто невідомого виробництва. Неякісна тканина та фурнітура може порватись/поламатись в самий незручний момент.
Пакування рюкзака
За допомогою рюкзака, навантаження розподіляється рівномірно по всій спині і руки залишаються вільними. Як правило, в поході рюкзак має пристойну вагу, адже у ньому знаходиться все найнеобхідніше для існування, тому щоб рюкзак не викликав дискомфорт, необхідно правильно його упакувати. Розглянемо упаковку рюкзака з «жорсткою» спиною, так як рюкзаки з «м’якою» спиною не призначені для тривалого носіння. Отже, на дно рюкзака кладуться спальний мішок та намет. Їх діставати на проміжних стоянках необхідності немає, тому на самому дні вони нікому заважатимуть.
Далі зверху ми кладемо важкі речі – продукти та набої. Щоб рюкзак не відтягував назад під час ходьби, слід стежити за тим, щоб максимальна вага була зосереджена ближче до центру лопаток та хребта. Для цього можна покласти м’які речі вздовж задньої спинки рюкзака. На самий верх, в клапан, кладемо речі першої необхідності, наприклад куртку, яку можна накинути при невеликому привалі.
При упаковці рюкзака треба стежити за тим, щоб не виступали гострі кути, які можуть викликати дискомфорт під час носіння. Також при пакуванні рюкзака, всі речі варто розділити в політеленові пакети по групам. Це щоб без ускладнень та швидко знаходити в великому рюкзаку потрібні Вам речі. Наприклад так: білизна в одному, продукти в другому, засоби гігієни в третьому, набої в четвертому і т. д. І для кожної групи предметів необхідно відвести своє місце в рюкзаку.
Хоч сучасні ранці часто виготовляють з водовідштовхуючих тканин, спеціалісти все одно радять всі речі, перед тим, як класти в рюкзак, помістити в політеленові пакети. Додаткова страховка гарантуватиме зберігання ваших речей сухими за будь яких злив та підвищеній вологості.
Перш ніж пакувати рідини, необхідно перевірити щільність закриття кришки, для підвищення герметизації можна упакувати кожну ємність в окремий поліетиленовий пакет.
У похідних рюкзаках дуже багато кишень, тому всі предмети першої необхідності такі як: патрони, гранати, дощовик, ліхтарик, туалетний папір розміщуються по кишенях, щоб в разі гострої необхідності вони були під рукою. Килимок, як правило, пристібають з зовнішньої сторони рюкзака за допомогою, передбачених для цього, кріплень. Щоб в дощову погоду килимок не промок, необхідно заздалегідь зробити для нього герметичний чохол.
Рюкзак повинен рівномірно і щільно заповнюватися, щоб його стукіт і брязкіт не було чутно по всій окрузі. Якщо рюкзак маленький, то спальник, килимок, палатка кріпляться зверху і знизу або з боків рюкзака, з урахуванням, що вони повинні бути герметично упаковані в поліетиленові чохли від дощу.
Під час глобальної війни інтернет скоріше за все не працюватиме або парюватиме з великими перебоями та маленькою швидкістю. Це не дозволить Вам за звичних умов загуглити про погоду. А в наслідок катастрофи інтернету взагалі не стане, а погода буде часто, швидко і сильно змінюватись. Тому потрібно буди готовим до будь-яких погодніх умов.
Вага рюкзака
Метою тренувань носіння важкого рюкзака повинна стати здатність переносити сам рюкзак, розгрузку з боєкомплектом та зброю. Кількість набоїв є дуже умовною і залежіть від поставлених задач перед групою. Проте ми рекомендуємо Вам до бойової ваги включити шість магазинів для АКМ або сотня патронів для магазинної гвинтівки. До загальної ваги слід додати дві літрових фляги, медичний комплект та ніж. Скільки б не важила розгрузка, рюкзак повинен доповнити її вагу до половини ваги Вашого тіла. Наприклад: розвантаження важить 12 кг, а ваша вага 80 кг, тому рюкзак повинен важити 28 кг. Це поставлена мета, а не вага рюкзака на початку тренувань!
Ряд спеціалістів рядать бути здатним витримувати вагу у 75% від власної ваги. Треба бути готовим надати допомогу кращому другу або Вашій дітині, яких, наприклад, знадобиться доставити в безпечне місце або до лікаря. Тому варто бути впевненним в тому, що Ви можете це зробити.
До кількості їжі в рюкзаку є різні підходи. Є прихильники носіння з собою мінімально-необхідну вагу, з мінімум їжі. Такий підхід виходить з здатності добувати їжу та воду під час проходження портібної дистанції. Ще однією надважливою перевагою маленької ваги є швидке пересування. Проте ми рекомендуємо бути готовим до повної автономності під час походу, адже не слід відкидати можливість ураження певної території, що спричинить неможливість добування їжі або інші непрогнозовані обставини.
Дистанція
Першим кроком повинна стати 3-х кілометрова прогулянка з наповненним розвантаженням і вагою в рюкзаку, що разом відповідає чверті ваги Вашого тіла. Ведіть облік часу, щоб бачити свої показники. Наступного разу, не змінюючи навантаження, збільшуйте прохідну відстань до п’яти кілометрів, намагаючись зберегти той самий ритм, що і в попередньому переході. Кожен раз на п’яти кілометровій дистанції збільшуйте швидкість.
На наступному етапі тренувань додавайте по 4,5 кг до ваги рюкзака, проходячи ту ж п’яти кілометрову дистанцію, поки Ви не досягните сумарної ваги, яка дорівнює половині ваги вашого тіла. Основна мета досягнута. Але можна ще працювати над зменшенням часу, за яке ви проходите 5 км і над збільшенням відстані.
Поради для «носіїв». Цінуйте хороші шкарпетки і зручні черевики! Не економте на них – Ваші ноги будуть вам вдячні. Вам є про що подумати, в плані проблемних місць (плечі, спина, стегна, коліна і т.д.) і без зайвого занепокоєння про те, що Ви можете усунути з самого початку. У холодну погоду переконайтеся, що Вам недостатньо тепло в тому, що Ви на себе наділи, до того, як почнете тренування ходіння з рюкзаком. Це потрібно тому, що Ви швидко перегріється під навантаженням.
На закінчення можна сказати, що все вищезгадане не є вичерпним описом повної підготовки до тривалого маршу з рюкзаком, але з чогось треба починати.
P.S. Обов’язково повідомите когось ще про свій запланований маршрут пересування та очікуваний час повернення. Продумайте можливість зв’язку з вашою групою підтримки на випадок, виникнення проблеми.
Матеріали підготовлено за допомогою сайтів: masondixontactical.wordpress.com та lastday.club