Тріщини літосферних плит

У квітні 2012 році поблизу острова Суматра були зафіксовані землетруси потужністю 8,6 – 8,7 балів за шкалою Ріхтера. Геологи з Каліфорнійського університету (США) Кіт Копер, Торн Лай та Роланд Баргманн, провели дослідження цих землетрусів за результатами якого вдалось визначити, що в Ідно-Австралійській літосферній плиті з’явились тріщини.

Особливістю результату цього дослідження є те, що це вперше за всю історію геологічних спостережень нашої цивілізації фіксується розлом літосферної плити. Повторюю – раніше нічого схожого не спостерігалось.

1

Формування кордонів нових літосферних плит відбуватиметься протягом декількох мільйонів років, тому, з великою ймовірністю, за цей період варто очікувати ще як мінімум тисячі землетрусів такої ж потужності.

За словами одного з дослідників, до цього фіксувалися розломи відносно невеликих масштабів. Але зараз відбулась безпрецедентна подія – розкол величезної тектонічної плити. Структура розлому літосферної плити становить чотири тріщини, довжина яких по кількасот кілометрів.

Французькі геологи також провели свої незалежні дослідження, що підтвердили результати каліфорнійських колег.

Розкол Індо-Австралійської плити вплинув не тільки на Азіатсько-Тихоокеанський регіон, але також і на всі інші частини нашої планети. І наслідки цього впливу ще тривалий час проявлятимуться.

Одночасно слід зазначити, що протягом останніх десяти років у світових ЗМІ зменшується кількість інформації щодо фундаментальних досліджень геокліматичної теми. Публікації мають місце ільки у вузьконаправлених спеціалізованих виданнях, що друкуються малим тиражем.

Єдине на що може розраховувати пересічний громадянин, так це на констатацію вже розпочатих природних явищ та катаклізмів. Проте без жодного наукового аналізу, висновків та прогнозу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *