Кліматичний Апокаліпсис

Вашій увазі підбірка аномальних погодних явищ з усього світу за січень місяць цього року. Висновки кожен може зробити самостійно.

1 січня – Тропічний шторм на Філіпінах: 126 людей загинуло, 26 вважаються такими, що пропали, 60 поранених. Усього від стихії постраждало 75 тис чоловік. 30 тисяч знаходяться в центрах евакуації. В Австралії, у штаті Новий Південний Уельс, стіна червонуватого кольору пилюки, висотою 200 м залишила після себе 400 кілометровий слід руйнації, перетворивши місцевість у «марсіанський пейзаж». Антарктида зустріла Новий рік рекордно низьким рівнем морського льоду, який покривав 5,4 млн кв км води у Південному океані, що оточує континент. Це на 1,88 млн кв км менше довготермінового середнього значення для цієї дати.

2 січня – Шторм «Азапелі» у Фінляндії. Швидкість вітру 32 метри в секунду, пориви до 41м/с. Висота хвиль у Ботнічній затоці 7,9 метра. Без світла залишилося 80 тис. будинків. У Нью-Делі, з населенням понад 20 млн чол, через токсичний смог різко зріс рівень забруднення міста, перевищивши у 12 разів допустиму концентрацію шкідливих речовин у повітрі.

3 січня – Тайфун «Пабук», найпотужніший за останні 50 років, наніс удар по південній частині Таїланду. Землетрус у провінції Сичуань, Китай. Руйнування деяких будинків. Тропічний циклон «Пенні» приніс зливи та штормові вітри на півострів Кейп-Йорк на півночі австралійського штату Квінсленд.

4 січня – Сніговий колапс у Криму. На Камчатці вулкан Шивелуч викинув парогазову суміш разом із попелом на висоту до 5,5 км.

5 січня – Через шторм у Північному морі, з суховантажного судна MSC Zoe змило в море 270 контейнерів, у трьох з яких були небезпечні хімічні речовини. Сніговий циклон «Софія» накрив Грецію.

6 січня – Потужний шторм частково зруйнував набережну в Сочі. Сильний снігопад порушив транспортне сполучення у Німеччині й Австрії; аеропорт у Мюнхені відмінив 120 авіарейсів, багато дорогіг було перекрито. Біля берегів Індонезії стався землетрус магнітудою 7 балів, а тільки в кінці грудня більше 400 чоловік стали жертвами цунамі, яке було спричинене обвалом підводної частини вулкану Анак-Кракатау, у Зондській протоці між островами Суматра і Ява.

7 січня – 75 чоловік постраждало внаслідок землетрусу в Ірані.

8 січня – Щонайменше 9 чоловік загинуло внаслідок снігопадів у Баварії (Німеччина) та Австрії.

9 січня – Через сильні снігопади та мороз у Греції загинуло троє осіб, а 28 госпіталізовано.

10 січня – Камчатський вулкан Шивелуч знову викинув стовп попелу на висоту 5 км над рівнем моря. Продовжуються аномальні снігопади в Баварськи Альпах, а також у гірських районах Чехії та Словакії. В Лівані, внаслідок шторму постраждало 151 поселення та табори біженців, переважно з Сирії. Від паводків у Болівії, упродовж останніх 7 днів, постраждало близько 10000 чоловік. Агенство «Сіньхуа» повідомило, що в Китаї, у 2018 році, від стихійних лих потерпіло 130 млн чоловік. Середній рівень нагріву океанів за 150-річний період дорівнював вибуху 1,5 атомної бомби (такої як скинули на Хіросіму) в секунду. Проте нагрівання пришвидшилося останніми десятиліттями і сьогодні еквівалентне результатам вибуху 3-6 атомних бомб за секунду. Загальна кількість тепла, яке в себе увібрали океани за ці 150 років, у 1000 разів більша ніж кількість енергії, яку людство використовує упродовж року. Дослідження опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences і поєднало заміри температури поверхні океану з 1871 року з комп‘ютерними моделями океанічної циркуляції.

Камчатський вулкан Шивелуч

11 січня – В Молдові, через паралізований снігопадами рух автотранспорту, до розчистки доріг залучили армію.

12 січня – Від сильних штормів і раптових паводків, унаслідок злив, постраждали країни південно-східної Африки – Малаві, Замбія та Мозамбік. Загинуло не менше 20 осіб. У Флоріні, Греція, температура понизилася до -23 градусів, в Афінах, Салоніках, а також на Кіпрі падав сніг. У Туреччині водіїв довелося визволяти зі снігових пасток. У Чехії близько 9000 домоволодінь залишилося без електроенергії. З норвежських островів Шпіцберн більше 100 чоловік евакуювали через шторм і ризик сходження лавин. У Німеччині відмінили сотні авіарейсів.

13 січня – Несподіване виверження італійського вулкану Стриболі викликало паніку в острівному селі Гіностра. Сніговий шторм накрив Скалисті гори та Великі рівнини у США. Сильні снігопади прийшли на Балканський півострів.

14 січня – Сніговий шторм накрив Вашингтон. У місті та околицях трапилася 231 аварія, близько 120 водіїв просто опинилися у сніговому полоні.

Засніжені вулиці Нью Йорку

15 січня – У швейцарських Альпах близько 2000 чоловік виявилися заблокованими через потужні снігопади – дороги та залізничні шляхи стали непроїзними. Внаслідок зимового шторму «Джіа», в США, загинуло 13 чоловік. У трьох аеропортах в районі Вашингтону скасували упродовж 3-х днів 1464 авіарейси. На піку шторма, у штатах Міссурі, Вірджінія, Західна Вірджінія, Північна Кароліна, Іллінойс, Канзас, Айова без електрики залишилося 300 тисяч споживачів. У штаті Міссурі зафіксовано 900 аварій на дорогах. Екстремальна спека запанувала на більшості території Австралії. У місті Порт-Огаста, на півдні, температура піднялася до + 48,9.

16 січня – Турцію замело снігом – сотні водіїв опинилися у снігових пастках.

17 січня – Сніговий шторм лютує на Далекому Сході, Сахаліні та Камчатці.

18 січня – Через сильний шторм у Північній Каліфорнії, який повалив дерева та лінії електропередач, загинуло 6 людей. В аеропорту Сан-Франциско відмінили 140 рейсів. У горах Сьєрра-Невада під час снігової бурі швидкість вітру сягнула 265 км/год.

19 січня – В Австралії продовжується аномальна жара, а в Альпах випало 6 метрів снігу.

Австралія пісчана буря

20 січня – В США через снігопади загинуло троє людей, а в Туреччині 300 сіл відрізало від решти світу. Унаслідок потужної пісчаної бурі в Єгипті загинуло 5 людей.

21 січня – Через землетрус у Чилі без електроенергії залишилося 200 тисяч чоловік. 5000 авіарейсів відмінили на північному сході США через снігопади й мороз. У Квебеку, Канада, лютує сніговий шторм.

22 січня – Сильні дощі на північному сході Аргентини спровокували повінь. Під водою оринилися мільйони гектарів сільгоспугідь, регіон залишило 5 тис чоловік.

Повінь у Аргентині

23 січня – У США наполовину замерз Ніагарський водоспад.

24 січня – Руйнівний торнадо пронісся штатом Флорида.

25 січня – Внаслідок паводків та зсувів землі на індонезійському острові Сулавесі загинуло до 30 людей, ще 25 чоловік вважаються такими, що зникли безвісти. Продовжується небувала спека на півдні Австралії. Температура в багатьох районах сягає 50 градусів. Усього в січні побито 17 температурних рекордів. Ніагарський водоспад замерз повністю.

26 січня – Аномальний холод і снігопади в Тунісі. Паралізовано автомобільне сполучення. Внаслідок смерчу поблизу аеропорту в Анталії (Туреччина) поранено 12 чоловік, одна людина загинула. Згодом у цьому районі зафіксували ще 4 торнадо. Один смерч перекинув автобус з пасажирами, що їхали до літака. Снігопад у Москві став найпотужнішим за останні 68 років.

Незвично засніжений Туніс

27 січня – Внаслідок потужних снігопадів і дощів в Алжирі загинуло 5 чоловік.

28 січня – Столиця Куби, Гавана, потерпає від потужного шторму: сильний дощ, град, вітер зі швидкістю 105 км/год і торнадо. Загинуло щонайменше 3 людей, 172 поранених. На південному сході Бразилії, внаслідок прориву плотини гірничодобувної компанії Vale, загинуло 99 чоловік, 250 вважаються зниклими безвісти. На узбережжі Японського моря випало до 2-х метрів снігу.

29 січня – Від паводків та зсувів грунту на Філіппінах постраждало 68 тис чоловік. Щонайменше двоє загиблих і один зниклий безвісти. Австралійський штат Квінсленд затопило. В деяких місцевостях упродовж 48 годин випало 620 мм осаду, а рівень річки Дейнтрі піднявся до 12,6 м, що на 3,6 м перевищило паводковий рівень. Це найбільша повінь у регіоні з 1901 року.

30 січня – У Торонто випав найбільший за останні 50 років снігопад. Снігопади на південному заході США паралізували авіасполучення. 1000 рейсів було відмінено, а 800 затримано у міжнародних аеропортах Чикаго.

Канада залучили військових для подолання наслідків стихії

31 січня – Аномальний арктичний холод прийшов у США. Відомо про шість загиблих, а всього страждають від лютої зими вже десятки мільйонів мешканців Вісконсіну, Іллінойсу та Мічігану. Сильно похолодало у Міссісіпі та Алабі. Багато шкіл припинили навчання…

Першоджерело на сайті Блог Юрія Ситника –  тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *